| WooLove a întrebat:

Salut.
Care are idee din Germania pana in Romania cam cate plinuri trebuie sa fac la o masina cu o capacitate de 55L rezervorul (Benzina sau Motorina).

Multumesc si rog pe cei care stiu concret daca se poate.

Răspuns Câştigător
| graffman a răspuns:

Sal la rezervorul tau ar trebui sa faci cam 4-5 plinuri dar iit dau un pont bun daca leci incolo ia-ti benzina sau motorina de la ucrainieni ca e mult mai ieftina e cat gpl la noi big grin bafta si noroc sa te intorci cu binewinking

2 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Totul depinde de consumul masinii cat la % consuma nu se poate raspunde la aceasta intrebare decat asa Nr de Km ii inmultesti cu acel consum al masinii fiecare masina are un consum diferit

| WooLove explică:

Graffman@ nu conteaza de unde fac plin eram curios de cate, multumesc pentru ajutor.
PetreConstanta@ imi doresc sa imi iau un Golf 4, din ce am vazut eu pe net am gasit ceva la bani care ii am un 1.9 si consum de cam 5-6%. multumesc si tie de sfat.