| anonim_4396 a întrebat:

Salut, care e diferenta dintre o harta turistica si una rutiera?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Harta rutiera pune in evidenta in primul rand drumurile, iar cea turistica, pe langa drumuri, iti arata si obiectivele turistice.

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Rutiera=drumuri detaliat
Turistica=drumuri detaliat+obiective turistice sau drumuri in mod simplist+obiective turistice?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Wtf.

| Ionutszu a răspuns:

Pe harta turistica sunt evidentiate atractiile turistice. obiective de vizitat nu trasee rutiere. wtf.

| micuady a răspuns:

Harta Rutiera = drumuri nationale (te poti deplasa cu masina, motor, etc...) poti vedea detalii: http://harta-rutiera.com
Harta Turistica = harta cu obiective turistice (pot aprarea drumuri impracticabile de catre masina, motor, etc...)