| ChristianKalman a întrebat:

Care e scopul vieții tale? happy

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Să fiu mereu prezent la ce se întâmplă în mine și în jurul meu și să îi ajut pe ceilalți să devină mai conștienți și iubitori.

14 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Daca o luam stiintific, singurul scop este reproducerea, pentru a continua specia. Asta e scopul vietii tuturor.

| WithinShadows00 a răspuns (pentru Speed99):

Cam incomplet spus. Scopul vietii este evolutia, iar asta nu se face doar prin simpla continuare a existentei, ci si prin transmiterea de informatie si prin descoperirile ce mai urmeaza.
Nikola Tesla nu s-a mai reprodus, ok? Ca sa facem o rectificare.

| Speed99 a răspuns (pentru WithinShadows00):

Eu vorbeam strict din punct de vedere biologic. Singurul lucru pentru care te-ai nascut a fost sa te reproduci, ca orice alt organism - de la bacterii, pana la organisme multi-celulare. Doar in felul asta specia va progresa, si repet - din punct de vedere biologic.

| WithinShadows00 a răspuns (pentru Speed99):

Pai strict din punct de vedere biologic, bre. Evolutia e tot ceva biologic. Daca nu era evolutia baza atunci nu mai apareai nici tu sa scrii pe TPU, ci procariotele. Evolutia nu reprezinta vreun scop individual.

| RAY a răspuns:

Sa am ceea ce imi doresc

| Donsavas a răspuns:

Sa trăim. Nu mă laud, dar ăsta e cel mai bun răspuns pe care îl cei primi. Dacă trăiești, înseamnă ca nu ai ales sa mori, deși nimeni nu te retine.

| mentholinks a răspuns:

Sa ft.

| PersonajFictiv a răspuns:

Cel care trebuie sa fie scopul oricui.
Sa ma ajut pe mine apoi pe altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa am o cariera buna si sa excelez in ceea ce fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să ajung unde mi-am propus si să fiu fericită

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.born to die

| ChristianKalman explică (pentru anonim_4396):

But what's between? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

.between, between... nimic/gol/nothing/nada...pentru moi.

| 1231242 a răspuns:

Sa mori