| anonim_4396 a întrebat:

Care e treaba cu Eminescu si Veronica? S-au mai casatorit sau a fost doar o amagire ce s-a simtit bine pe moment? Veronica s-a sinucis cumva din cauza ca l-a inselat pe Eminescu? Si cel mai important: S-a mai indragostit vreodata Eminescu de alta fata dupa Veronica sau ea a fost ultima? Nu-mi dati articole pe chestia asta. Vreau doar un raspuns concret.

1 răspuns:
| Emma30555 a răspuns:

Din ce am citit și eu povestea lor de dragoste a fost frumoasa, s au iubit dar ea era căsătorită de mică cu un bărbat mult mai în vârstă decât ea... Probabil iubirea dintre un geniu și o femeie nu e foarte ușoară dar ea l a inspirat mult pe el. Se pare ca ea s-a sinucis după ce el a murit