| Vali215 a întrebat:

Salut! Care sunt carțile de dezvoltare personala care chiar v-au ajutat?

10 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Majoritatea cartilor de dezvoltare persoanala pe care le-am citit mi s-au parut acelasi rahat imbalate altfel dar singura carte care imi place si o citesc in prezent este Atomic Habits, pe care o recomand.

| Vali215 explică (pentru Aasdfghj):

Exact asta cred și eu despre cărțile de genul, dar totuși uite că mai sunt unele care ies din tipar și chiar te ajută. Am văzut că Atomic Habits e destul de populară, deci chiar ar trebui să o achiziționez.
Îți recomand si eu Puterea prezentului, și cartea asta mi s-a părut că e altceva față de restul și chiar merită citită.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Vali215):

Multumesc pentru recomandare.

| Decebal a răspuns:

Biblia

| RAY a răspuns:

Nu, doar experientele prin care am trecut, alea te schimba ca nu ai de ales, alea iți marchează viata, degeaba citești, am tot așa o ruda are o biblioteca de cărți de astea, a încercat dar a renunțat, culmea e ca nu a citit una întreaga, trebuie sa treci prin iad ca sa știi cum e in rai

| Freya1 a răspuns:

Nici una.
Nu am cum sa cred ca citind o anumita carte îmi voi schimba mentalitatea setata intr-un anumit mod.Pana și psihologul lucrează cu "materialul clientului".

| Vali215 explică (pentru Freya1):

Nu are cum o carte să-ți schimbe din nimic mentalitatea, dar sunt unele care au cateva sfaturi foarte bune care îți rămân tipărite în minte.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Cartile de dezvoltare personala sunt niste bazaconii pentru disperati1

| Bella999 a răspuns:

Salut! Iti recomand doua carti, care le-am citit recent si mi s-au parut excelente :

-Nimic nu se schimba pana cand tu nu te schimbi, de Mike Robbins

-Iubeste si fii iubit/a, de Domnica Petrovai.

Sunt carti relativ ieftine si te ajuta sa intelegi mai mult sinele, emotiile... Si relatiile.