| Ionică a întrebat:

Care sunt diferente dintre religia ortodoxa in stil nou si religia ortodoxa in stil vechi? Aduceti argumente pro si/sau contra, va rog. Multumesc!

1 răspuns:
| Gipsy a răspuns:

Eu sunt pe nou, dar am o prietena care e pe vechi.Si nu mi se pare prea "Frumos"...Adica.Cand e Craciunul la noi(pe nou), la ea e inca post si ii este pofta, da maicasa nu o lasa.Si in plus maicasa ii spune sa tina toate posturile.Adica daca ea tine toate cele 4 posturi de la cap la coada, asa trebuie sa faca si prietena mea.La ea Craciunul incepe pe 11 ianuarie, si e mai rau.Adica o mai are pe nana ei, care e tot pe vechi, da e tocmai in Bucuresti.Si,practit e singra din bloc care e pe vechi.

De multe ori am sfatuit`o, cand implineste 18 ani sa treaca pe nou.Pt ca as vrea, ca prietena a ei, sa fie si ea in rand cu lumea.Sa nu ma trebuiasca sa tina toate posturi si sa manance ce mancam noi la 6 luni.(Chiar daca noi suntem mai pacatosi laughing)