| Kevinn2000 a întrebat:

Salut.
Ce ați alege dintre:
1) A te întoarce în trecut, până când ai ajunge să ai din nou 10 ani, dar exact cu aceeași mentalitate de acum.
2) A trece direct la 50 de ani, cu aceeași mentalitate de acum, dar fiind milionar.
( Dacă este cineva care are peste 50 de ani, puteți răspunde dacă vreți imaginându-vă că aveți 20-30 de ani ).

14 răspunsuri:
| Sayiumi a răspuns:

Cred că cea mai bună variantă ar fi A
ani sunt ceva ce nu se cumpără milionar poți deveni având mentalitatea de acum te poți remarca la școala și intră la un liceu bun o facultate bună găsești și un job bun care se plătește (contează și mentalitatea )

degeaba ai bani dacă iești bătrân și nu te poți bucura de ei din plin laughing)

ai în față doar benetici la variantă Ă
●durata vieți mai mare
●bani
●ocazia de a schimba diferite evenimente
●ocazia de a vedea persoane dragi ce în viitor nu vor mai fi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As alege prima varianta

| Plato a răspuns:

Vai de mine, daca as fi avut mintea de acum la 10 ani...

| Kevinn2000 explică (pentru Sayiumi):

Așa e. Sunt doar avantaje.
Dar sunt și oameni care ar alege varianta cealaltă. happy

| Kevinn2000 explică (pentru Plato):

Erai cel mai mare geniu. laughing
Mai ales dacă mintea ta avansa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si sa retrăiesc evenimentele de la 10 ani încoace? Sau sa am o noua viața?
Oricum, as prefera sa ma întorc la 10.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Kevinn2000):

Era la fel de prost

| whatevernvm a răspuns:

De ce ar alege cineva sa sară la 50 de ani? Ce faci cu banii când tinerețea aproape a trecut?
Prima varianta, logic

| RAY a răspuns:

1) A te întoarce în trecut, până când ai ajunge să ai din nou 10 ani, dar exact cu aceeași mentalitate de acum.

| Kevinn2000 explică:

Să ai o viață nouă...

| RainmakerX a răspuns (pentru Sayiumi):

Sau ma intorc in timp, imi conving tatal ca am venit din viitor si pariez tot ce am pe alegerile presedintilor din SUA. Daca pariez de 2 ori pe Obama si 1 singura data pe Trump as face o cota de vreo 45 * ce as avea si ar da un numar destul de mare cat sa nu mai muncesc vreodata in Romania laughing

Si lista poate continua, asta e un simplu exemplu.
Sau as putea sa-mi bag tot ce am in bitcoin rolling on the floor

| Andreeush a răspuns:

Clar 1.
Cum să trec deja la 50 de ani? Să pierd cei mai frumoși ani din viață pentru bani? În nici un caz.

| Kevinn2000 explică (pentru RainmakerX):

Bine gândit. laughing
Dar cu mintea de acum, îți dai seama că ai face totul foarte diferit, ai mult mai multe cunoștiințe decât un copil de 10 ani.

| RainmakerX a răspuns (pentru Kevinn2000):

Cu atat mai bine. As avea bani, as putea sa ma orientez mai devreme spre ce vreau, as putea sa ma remarc in domeniul in care ma aflu acum... As scapa de foarte multe batai de cap cu invatatul caci am o memorie foarte buna si cam tin minte ce am facut prin scoala (ce e drept nici nu sunt foarte mare).

Nu as mai irosi timpul...