| raresMgrasuu a întrebat:

Salut, ce parere aveti de extratereștri? Exista in galaxia noastra, in univers? Pot fi periculoși pentru umanitate sau nu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, Mai degrabă cred că noi suntem extratereștrii, era o teorie ce spunea că în prima instanță am trăit pe Marte după ne-am mutat pe Pământ. asta poate explica și diferențele majore din punct de vedere energetic/inteligenței cu alte specii si fata de Pamant și oameni.
Extratereștrii exista in alte dimensiuni, ce nu le putem pătrunde, ce mulți foloseau diferite plante încă din antichitate pentru a comunica cu ei, fiind spiritele oamenilor și ființelor inteligente care au mai trăit cândva, nu forme de viață verzi cum vezi in filme de 2 bani.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu am o părere, căci nu am suficiente informații. Mă uimește, mă intrigă, mă face să îmi pun semne de întrebare, relatările celor care susțin că s-au întâlnit cu extratereștrii aici pe pământ. Vezi cazul Bâlea Lac
https://www.youtube.com/watch?v=d9iHvUdGO6M,
Și altele
https://www.youtube.com/watch?v=d9iHvUdGO6M

| Celcestietot a răspuns:

Bineînțeles că ei există

| gemeni6226 a răspuns:

Cred ca exista dar daca ar fi vrut sa ne faca rau deja o faceau.Nu prezentam mai mare inters pentru ei decat prezinta pentru noi o furnica caci suntem asa de ramasi in urma fata de ei ca furnica fata de noi.