| BogdanM275 a întrebat:

Salut, ce parere aveti de faptul ca poliția nu îi ajuta pe cei aflați în nevoie? De exemplu pe cei care nu au banii de cazare sau banii de bilet pentru întoarcerea acasa.

Întreb asta pentru ca recent un prieten care a ramas fara banii de autobuz, a fost nevoit sa doarma o noapte pe unde a putut (pe strazi) pentru ca nu a avut bani pentru a se putea întoarce acasa și cand s-a plans unui echipaj de poliție. Nici macar nu l-au luat în seama, ba chiar au facut mișto de el.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"poliția nu îi ajuta pe cei... care nu au banii de cazare sau banii de bilet pentru întoarcerea acasa."

foarte urât din parte lor, ia să plătească la toți jegoșii o cameră măcar la trei stele

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru că nu este atribuția lor de serviciu să ajute pe cei în această situație. Nu au bani și resurse pentru așa ceva. Ce vreis să dea din buzunar. Să îl plimbe cu mașina lor în loc să se ocupe de hoți și tâlhari?

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Dacă te iei după tabloide și presa de scandal.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ghinion. De cand politia e institutie caritabila? Bine, ar fi putut sa il ajute, insa o faceau din buzunarul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general nu am o parere prea buna despre astia care arunca cu rahaturi in politie pentru ca n-au empatie, asta e mai nou trend din cate am vazut pe internet.increderea e de vina in mare, mai ales ca cine stie peste cate specimene dau, e de inteles comportamentul unora.

| Maia55 a răspuns:

Politia din alte tari chiar ajuta. Dar hai sa nu uitam ca noi trăim în România, iar aici nimeni nu te ajuta pe gratis. Ei stau pasivi la crime și violuri, ce pretenție sa avem sa mai ajute oamenii care nu au bani de autobuz? Politia e coruptă, la fel ca majoritatea instituțiilor din tara asta. Ei trebuie sa ne apere dar din păcate nu putem avea încredere în politie. Păcat.