| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Ce parere aveti despre citatul lui Albert Einstein :
,,Imaginatia este mai importanta decat cunostintele,,? Intrebarea mea este, un om care nu are deloc deloc imaginatie(nu stie cum este aceasta) este inferior din ce puncte de vedere unui om cu imaginatie?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Imaginatia inseamna creatie,pe cand cunostintele inseamna inregistrarea unor evenimente, ori lucruri.
Degeaba ai lucruri daca nu stii sa le folosesti, daca nu stii sa creezi, daca nu stii sa le rumegi laughing
Cred ca la asta se referea, dar a vrut sa fie mai diplomat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă am prea multă imaginație e de bine? happy

| Anuket a răspuns:

Așa este cum spune, chiar în ziua de astăzi se pune accentul pe imaginație.

| Crescent a răspuns:

Mie imi place cum suna. Nu imi dau seama daca cineva e inferior pentru asta, dar cred ca e bine sa stii. Cateodata degeaba stii multe chestii daca tu nu iti poti imagina nimic.