| Hollyg a întrebat:

Ce părere aveți despre procrearea a doua persoane cu sindromul Down? In măsura in care exista o probabilitate destul de mare ca si copilul sa se nască cu aceeași boala.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt împotrivă.
Dar, dacă îmi amintesc bine de la bio, nu cumva șansele lor de procreere sunt destul de reduse?

| troleibuz a răspuns:

Persoanele cu Sindrom Down pot avea vieti normale si sunt in general persoane fericite.

| Hollyg explică (pentru troleibuz):

Eu nu am întrebat daca pot avea vieți normale sau nu, sau daca sunt fericite sau triste. Care este părerea voastră despre subiectul respectiv?

| troleibuz a răspuns (pentru Hollyg):

De ce sa am o parere negativa daca sindromul asta poate sa nu fie o piedica imensa in viata copilului?

| Hollyg explică (pentru troleibuz):

Nu am zis o părere negativă?‍♀️

| troleibuz a răspuns (pentru Hollyg):

Atunci nu stiu ce mai doresti. Parerea mea era evidenta din primul raspuns.

| Jus7t a răspuns:

Deci doi oameni cu sindromul down vor să aibă copii, iar întrebarea e ce părere am despre decizia lor de a avea copii?
Eu nu aș lua această decizie, mi se pare una proastă.

| Hirol a răspuns:

Aia nu sunt asa multi
Problema e ca se inmultesc tiganii