| elcosmin a întrebat:

Ce parere aveti in legatura cu faptul ca unii oameni isi cumpara casti de la branduri foarte cunoscute si ajung sa dea sume de peste 1000 de lei pentru o pereche de casti? Credeti ca merita? Adica eu consider ca in viata sunt alte prioritati si ca nu este posibil sa coste enorm de mult o simpla pereche de casti. Voi ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mi se pare normal, calitatea costa dar nu exagerat, imi aduc aminte de ceasul primit la 23 am pus bani cu taicameu, el a mai pus o suma mica in total a fost 250€ si uite ca are 6 ani si trage bine de timp, subacvatic rezistent la 200m adancime stil militar. Sau adidasi cu 300 - 250 lire sterline 5 perechi diferite. Ce e ieftin nu merita, si masina o cumpar cu 17000 - 20000 lire dar tot vin cu ea in tara fara sa ma complic cu altceva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ele ca si tehnologie si calitate merita...
intrebarea e daca ai cu adevarat nevoie.
poate daca esti vreun producator muzical merita si e chiar o investitie

| Wr3nch a răspuns:

Ca cine zice asta nu are destui bani sa isi ia casti scumpe. Nu iti iei casti la 1000 de lei daca castigi 1500 pe luna. Si da, merita. Am probat casti de 700 de lei care nu se pot compara cu cele de 100-200, in special conservele de la Marvo,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce ai cu căștile? Am mai întâlnit oameni care ziceau că nu merită să dai atâția bani pe o pereche de căști. Dar ei erau cu ultimele modele de smartphone in mana. Păi ăla merita? Degeaba ai telefon de 1000 de euro daca nu îți permiti sa dai 200 pe niste căști.

Fiecare om decide ce merită și ce nu pentru el.
Tu ai utilizat intens o pereche de căști de peste 1000 de lei?
Dacă le utilizai, nu îți mai doreai altceva. Nu mai stăteai pe gânduri, le achiziționa-i direct.

| elcosmin explică (pentru Unknownzgw):

Exact acum ma duceam sa le cumpar