| raMLesS a întrebat:

Salut, cine este cel mai grav sa insele dupa parerea voastra? Femeia sau barbatul?
Eu zic ca femeia, cine nu e de acord e clar ca are o problema.

66 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nici unul nu e grav pentru ca este perfect normal, omul NU este proiectat sa fie monogam, acest lucru e demonstrat științific de profesori doctori în antropologie experți de la Harvard și Oxford

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inseamna ca esti un misogin mizerabil...
in rest inselatul e inselat indiferent cine si de ce o face.

| raMLesS explică (pentru suntserios):

La amandoua este grav, dar mult mai grav la femeie... nu sunt misogin dar e natura umana si e dezgustator sa ai o asa femeie langa tine.

| suntserios a răspuns (pentru raMLesS):

Dezgustatoare e acesta aberatie de explicatie a ta de misogin

| raMLesS explică (pentru suntserios):

Ca sa obtii sex ca barbat, trebuie sa ai multe calitati, iar daca obtii o meriti, nu se f nici o femeie cu un fraier, sarac, urat si fara viata.
In schimb, o femeie nu trebuie sa faca nimic sa primeasca pp, plus ca un barbat poate sa insele fara sentimente si fara atasament emotional, dar o femei nu o sa si-o dea niciodata cu cineva daca nu e atasata emotional de el si nu simte ceva.

| raMLesS explică (pentru suntserios):

N-ai observat faptul ca o femeie e mereu interesata de viitorul barbatului (cu ce se ocupa, unde sta, cat castiga, ce planuri de viitor are), iar un barbat e interesat in mare parte de trecutul ei (Ce a facut, ce a lucrat, cu cine a fost impreuna, cati iubiti a avut, etc...), barbatul si femei sunt total diferiti, nu sunt misogin, e realitatea, egalitatea intre sexe e o prostie pentru ca nu suntem egali si nu am fost niciodata, functionam diferit, noi suntem mai buni pe anumite sfere, ele pe anumite sfere, ar trebui sa existe niste reguli pentru fiecare.

| suntserios a răspuns (pentru raMLesS):

Esti penibil deja. macar te ajuta cu ceva ca iti versi frustrarile pe aici?

| Hammurabi a răspuns (pentru raMLesS):

Man, ai întrebat despre înșelat.
Cine e cel mai grav să înșele.
Nu ai întrebat cine e mai avantajat sau dezavantajat personal dacă înșeală.
Deci, încă odată.
În cadrul unui cuplu, indiferent cine pe cine înșeală e absolut LA FEL de grav.
Ești absolut același jeg de om și ca bărbat și ca femeie dacă faci asta.

Pentru că, impactul major al unui "înșelat" e psihic și emoțional. Nu fizic. (ai explicat total aiurea și pe lângă, în răspunsurile de mai sus)
ȘI impactul psihic și emoțional e ABSOLUT IDENTIC și pentru bărbat și pentru femeie indiferent că are organele sexuale în exterior sau în interior.
Așa că nu mai explica tu cine e mai înșelat sau cine e mai puțin înșelat în funcție de cine e activ și cine e pasiv.

| raMLesS explică (pentru suntserios):

Nu-mi vars nici o frustrare ca nu am patit asta decat cand aveam vreo 17-18 ani, tu esti penibil ca critici si n-ai nici un argument, probabil ai avut o singura femeie la viata ta si pana si aia statea cu tine ca nu avea alta optiune, daca tu te multumesti asa, e problema ta, vezi-ti de treaba mai bine, daca ai chef sa raspunzi la misto, fa-o in alta parte ca nu sunt persoana potrivita pentru asta.

| raMLesS explică (pentru Hammurabi):

Este grav dar tot pentru femeie este mai grav. Daca o iei logic, ce se poate intampla cel mai grav? In trecut daca ramaneau ambele bortoase, si ala avea bani, le putea intretine pe ambele si isi putea creste ambii copii.
In schimb daca o femeie e cu unu si ramane cu altul, nu mai avea nici dracu grija de copilu ala ca nu se stia care e si care nu e tatal, priveste imaginea de ansamblu, scopul e reproducerea si supravietuirea.
Faptul ca in prezent exista teste adn si asa mai departe nu schimba cu nimic faptul ca e ceva gresit in a face asta.
Tinand cont de faptul ca barbatii sunt h0rny mai mereu, e de inteles, ei nu raman gravizi daca fac sex fata de o femeie.
Ia exemple din natura, din salbaticie, lucrurile tind sa se stabileasca intr-un echilibru si in natura gasesti toate raspunsurile. Eu n-am vazut niciodata o femela din mai stiu eu ce specie sa si-o dea cu toti masculii de acolo... doar cel mai puternic lasa gravide toate femeile, e concurenta mare intre barbati, la noi fata de ele e altceva cand suntem inselati, e pe viata si pe moarte laughing pana la urma in natura traieste cel mai puternic, acela este cel care isi imparte genele mai departe.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bancomatul.

| Drimmero a răspuns:

E la fel de grav daca vine de la ambele sexe, nu stiu de ce ar fi mai grav la femei. Ca au mai multe optiuni, oferte si pot pleca mai repede e partea a 2-a dar mi se pare ceva jegos venind de la ambii. Oricum atat femeile cat si barbatii insala in egala masura.

| raMLesS explică (pentru Drimmero):

Nu intelegeti un lucru... iar trebuie sa ma repet.
Un barbat ca sa fie placut si dorit de femei trebuie sa arate si bine, sa aiba si un corp lucrat, sa aiba si status social, si bani, si stil vestimentar, si hobby-uri (sa nu fie plictisitor), etc... dar o femeie nu are nevoie de nimic dintre toate astea ca sa fie dorita.
Valoarea noastra e diferita pe piata asta, un barbat de rand se multumeste cam cu orice femeie, in schimb, toate femeile, si alea submediocre, si alea de rand, si alea super frumoase, vor sa se cupleze doar cu barbatii din top 20.
Asta inseamna ca un barbat care ajunge sa fie dorit de femei si sa faca mult sex, e un barbat de succes, un barbat valoros, descurcaret, asta vrea orice femeie alaturi de ea, un barbat descurcaret si cu incredere de sine.
O femeie insa, e vazuta cu ochi rai daca a avut multiplii parteneri, pentru ca valoarea ei scade.
Nu cred ca ai vrea ca mama copiilor tai sa fi avut 20-30-50 de parteneri la viata ei, pentru ca pe langa faptul ca te-ai simtii prost ca barbat cand iti tine copilul in brate stiind ca asa statea si gigel pe ea cand ii dadea cu ea pe fata, mai vine la pachet si cu toate traumele si frustrarile adunate, iar lucrul acesta le masculinizeaza, stim cu totii cat de naspa si neatractive sunt femeile masculine, si asta pentru ca cele 2 genuri ar trebui sa fie la o extrema, sa fie acea jumatate care ne lipseste, pe tine ca barbat te intaresc toate experientele naspa, la ea e mai nasol daca trece prin atatea, cu atatia parteneri aia numai nevasta nu e laughing
Ca barbat insa e diferit, sa auda copilul de la prietenii/fratii/apropiatii tai despre tine faptul ca agatai fete la care altii nici nu visau, ca erai popular, placut de multa lume si de fete, e cu totul altceva, inseamna ca tu singur erai un individ valoros care putea sa se descurce in orice situatie si putea avea o viata faina nedepinzand de nimeni. Asta e realitatea.

| suntserios a răspuns (pentru raMLesS):

Esti aproape ilegal de prost varule. Frustrast, prost crescut si incredibil de misogin.

| Drimmero a răspuns (pentru raMLesS):

Aici deja esti prea frustrat, ti-o ziv sincer.

| raMLesS explică (pentru suntserios):

Nu sunt absolut deloc frustrat si prost crescut, nu am patit eu chestiile astea, le-au patit unii dintre prietenii mei si pana la urma ce am spus eu acolo sus reflecta realitatea... esti suparat pe mine ca ce? Ca am expus realitatea? Nu inventez eu nimic, pur si simplu asa e, nu mi-e frica de putina critica de la niste normies laughing
Tu probabil esti average, sau poate si mai rau, noi 2 traim in lumi total diferite, vietile noastre difera destul de mult, imi pare rau de tine dar nu prea ai cum sa intelegi.

Si faptul ca doar jignesti, fara vreun argument, asta fiind a 2-a sau a 3-a oara, arata de fapt proasta ta educatie si cat de gol ai capul, ca iti dau trigger niste pareri, iar tu ai niste reactii pe care nu ti le poti explica... te enervezi fara sa stii de ce, asta se numeste manipulare, chiar prostie, formeaza-ti singur opiniile.

| raMLesS explică (pentru Drimmero):

Nu sunt frustrat, nu am patit eu lucrurile astea, le-au patit multi prieteni si apropiati de-ai mei, iar pe langa asta vezi aproape zilnic intrebari de genul pe TPU, eu expun realitatea... acum daca pe tine nu te deranjeaza sa ai o femeie cu vreo 50 de barbati in cazier, e treaba ta laughing Faptul ca nu vedeti nimic gresit la asta, duce la degenerare, usor, usor ajungeti sa pierdeti conceptul de moralitate.

| Drimmero a răspuns (pentru raMLesS):

Pai stai putin, una e sa aiba multi barbati in palmares si alta e sa insele, eu vad asta diferit in sensul ca prima chestie o putea face in afara unor relatii, cea de-a 2-a e cea mai degradanta. Si eu cunosc cazuri in care femeile au inselat dar nu pot sa le pun pe toate in aceeasi oala, si ele sunt inselate, imi sustin opinia ca ambele sexe insala la fel de mult, unii (atat barbati si femei) o fac mai ales cand au totul la botul calului si aparent n-au motiv sa insele, niciunul nu e sfant, niciunul nu e mai presus fata de altul.

| raMLesS explică (pentru Drimmero):

Si nu ti se pare degradant ca o femeie sa aiba 10-20 de parteneri? Ca mie da.

| Drimmero a răspuns (pentru raMLesS):

Nu stiu ce sa zic dar cu siguranta nu e genul de femeie la care m-as uita, in rest e treaba ei.

| Freya1 a răspuns:

Voi astea cu probleme acasă, frustrări, ce suferiți de misoginism sau feminism ati găsit toți site-ul asta si v-ati gândit sa scrieți ceva?

Eu una sincer îți spun că nu aș lua un bărbat ce face 10 copii cu zece femei, sau ce umbla din... în... indiferent cât de normal ti-ar părea ție.
Și mi se pare la fel de josnic și greșit(indiferent ce argumente ai da) pentru ambele sexe.

| raMLesS explică (pentru Freya1):

Mi se pare gresit sa faci asta in continuare, dar nu e la fel de gresit ca si cum ar fi la o femeie, e vorba de supravieturie, de evolutie.

| Freya1 a răspuns (pentru raMLesS):

Poti sa o dai cum vrei, tot aiurea e ce spui.

| raMLesS explică (pentru Freya1):

Ce spun eu nu este inventat de mine, e pur si simplu realitatea, eu pur si simplu am expus ceea ce este de fapt si ceea ce se intampla.

| Freya1 a răspuns (pentru raMLesS):

Fa diferență între ce crezi tu și ce se intampla de fapt.Ca nu toată lumea gândește ca tine.

| Frank51 a răspuns:

Daca ceea ce ai spus nu este troll si vorbesti serios, singurul care are o problema majora si la prima vedere ireparabila, esti tu.

| raMLesS explică (pentru Frank51):

Am eu o problema majora ca o spuse Frank care are un passat de 3000 de euro...

| Hammurabi a răspuns (pentru raMLesS):

Ție trebuie să-ți explic pe litere ca să pricepi despre ce e vorba.
Imaginează-ți un cuplu. Soț și soție.
Care e mai grav, că soțul își ucide soția sau că soția își ucide soțul?
Pricepi acum?
Înlocuiește "ucide" cu "înșeală".
Gestul de a înșela e absolut LA FEL de grav, indiferent din ce direcție vine.
Înșelatul e la fel de grav indiferent cine îl produce.
E absolut ACELAȘI RAHAT.
Că după chestia asta găsești tu circumstanțe atenuante unuia sau altuia, că consideri tu că unul poate fi afectat mai mult iar altul mai puțin, că orice altceva vrei tu, E CU TOTUL ALTCEVA.
Nu asta ai întrebat!

Toate, dar toate argumentele tale, din toate răspunsurile nu se referă la gestul de a înșela ci la consecințele înșelatului pentru el sau pentru ea.
Acum pricepi?
Într-un cuplu, indiferent cine înșeală, ca gest e absolut aceeași mizerie, absolut același rahat.
Dacă nici acum n-ai înțeles...

| raMLesS explică (pentru Hammurabi):

Chestia e ca abordezi problema gresit... nu suntem roboti sa fie alba sau neagra, si sa traiesti doar prin pura obiectivitate e imposibil si nu o sa fie vreodata posibil pentru noi pentru ca suntem fiinte emotive, tot ce facem si gandim in aproape orice secunda, o facem laolalta cu partea emotiva, deci ce spui tu aici iese din context, si nu mai lua cuvantul asa cum suna, cu alba neagra.
A ucide e total diferit de a insela, una e sa inseli, alta e sa iei o viata.
Si nu, a insela este diferit pentru ambii parteneri pentru ca se intampla diferit, alte sentimente sunt implicate in asta, eu daca am fost impreuna cu una si mi-am dat-o cu inca 3, asta nu numesc inselat, pentru ca nu am simtit nimic fata de ele, a fost doar o placere de moment si atat, daca am reusit sa fac inseamna ca mi-am castigat dreptul ca barbat, iar asta nu inseamna ca daca am facut-o, o iubesc mai putin.

| madalinaunf1 a răspuns (pentru raMLesS):

Inseamna doar ca nu o respecti, scumpu. Hai sa incercam sa dezvoltam sentimente mai complexe data viitoare. Esti un om 2D care vede femeile ca pe niste obiecte.

Crezi ca inselatul la femei e mai grav pentru ca noi, sau majoritatea dintre noi, avem nevoie de sentimente ca sa ne-o dam cu unul. Ceea ce la voi, sau majoritatea dintre voi, nu se aplica. Voi puteti fte si o piatra daca are o gaura in locul potrivit. Te simti amenintat doar ca femeia ta poate dezvolta sentimente pentru altul si pe tine INTR-ADEVAR o sa te iubeasca mai putin.

| Frank51 a răspuns (pentru raMLesS):

Te iei după alți useri naivi care cred că dacă am o poză la profil, înseamnă că și dețin mașina respectiva, mentalitate de clasa a2a maxim.

Este clar din întrebare că nu accepți niciun fel de argument, ba chiar nu există niciun argument la ceea ce vrei să dezbați, fiindcă este de la sine înțeles că opiniile diferă.

Pe mine nu mă afectează faptul că tu ai o opinie negativă cu privire la un anumit stereotip, și nici faptul că, cataloghezi restul care nu au aceeași opinie cu tine, eu doar am răspuns ca să fac mișto de tine, că mă plictisesc. Și da, ești de râsul curcilor. laughing

| raMLesS explică (pentru Frank51):

Chiar crezi ca cu stilul de viata pe care-l am, ma mai afecteaza parerea sau critica a stiu eu carui loser laughing Cand esti acolo sus trebuie sa apara lacheti care sa incerce sa te coboare moral si sa te traga in jos, dar cainii latra ursu trece, eu imi traiesc in continuare viata mea faina iar tu in continuare viata ta de 2 lei laughing
Hai ca te-am lasat, te pup la pruna.

| SilentRain a răspuns:

Explică și logic absurd din creierul tau are?
De ce este mai grav daca o femeie înșela in comparație cu un băiat?

| raMLesS explică (pentru SilentRain):

Pentru ca un barbat daca o face cu 10 femei si alea raman gravide, tatal e unu singur si o stii din prima, dar daca o femeie o face cu 10 barbati, e mai greu de aflat cine e tatal.

| SilentRain a răspuns (pentru raMLesS):

Extraordinar,cum de nu ai intrat în cartea recordurilor cu așa logică
Și dacă femeia ia contraceptive și nu rămâne gravidă? ha?

| raMLesS explică (pentru SilentRain):

Astea sunt recent aparute, per total tot gresit e.

| Hammurabi a răspuns (pentru raMLesS):

Man, tu chiar înțelegi greu?
Nu e vorba nici de eventuale urmări, nici de copii pe care îi poate avea, nici de toate bla-bla-urile pe care le-ai înșirat pe aici prin răspunsuri.
Întrebarea ta a fost clară : gravitatea gestului de a înșela.
Înțelegi ce ai întrebat?
Gravitatea înșelatului e absolut aceeași indiferent cine o face, bărbatul sau femeia.
Că urmările înșelatului pot fi diferite la bărbați și femei, e cu totul altceva, dar tu nu asta ai întrebat. Pricepi?
Tu întrebi ceva, iar răspunsurile tale sunt la cu totul altceva. Nu știi limba română?
Nu trebuia să întrebi pentru cine e mai grav să înșele, pentru că e la fel de grav pentru amândoi.
Puteai să întrebi pentru cine sunt mai grave urmările înșelatului și atunci avea o logică tot ce ai spus. (indiferent că e corect sau nu)

| OldSoul a răspuns (pentru SilentRain):

Este ca si in situatia in care daca o femeie se culca cu mai multi barbati este considerat intr-un anume fel, mai putin favorabil ei.
Dar daca un barbat se culca cu mai multe femei, este considerat "cool" sa zic asa.
In esenta, este aceeasi chestie...
Dar pentru femei e un motiv de rusine. In timp ce pentru barbati este unul de lauda.
Cam asta e realitatea din ziua de azi. Ca nu e tocmai corect... Asta e partea a-2-a.

Eu zic sa nu fim ipocriti. Fie ca vrem, fie ca nu vrem asta-i realitatea.

Asta vorbind de gravitate.
Asta nu inseamna ca barbatii sunt mai indreptatiti sa insele, sau mai stiu eu ce.

| raMLesS explică (pentru Hammurabi):

"Gravitatea înșelatului e absolut aceeași indiferent cine o face, bărbatul sau femeia"

De ce este aceeasi? Nu vin eu cu teorii absurde ca n-am fost niciodata genul, dar nu vedeti ca ati fost manipulati si ca sustineti niste chestii pe care nu le puteti explica si argumenta? Incerci sa imi dai argument de ce este la fel de mare gravitatea, dar pur si simplu cand te gandesti e gol, e vid in mintea ta, nu vine nici un raspuns laughing)
Da normal ca este grava ca nimanui nu ii place sa fie inselat pana la urma.

| raMLesS explică (pentru OldSoul):

Chiar asta e realitatea, si nu era corect doar daca eram toti numai barbati sau numai femei, ca la unele persoane sa fie motiv de rusine iar la altele sa nu fie... In momentul de fata este cat se poate de corect, are sens, iar conceptul este in armonie cu principiile naturii, daca rupi conceptul asta, practic te rupi de orice urma de moralitate si ajungi la o societate plina de degenerati, fara principii si usor de manipulat.
Daca femeile si barbatii pot face aceleasi lucruri ca au dreptul, asta nu inseamna ca ar trebui sa le faca, toate regulile morale (mai mult sau mai putin) si obiceiurile, au o logica in spate, si daca te documentezi bine si incepi sa citesti, sa vezi si sa experimentezi multe chestii, o sa vezi ca chiar au sens, cu toate ca unele mi se pareau absurde.

| SilentRain a răspuns (pentru raMLesS):

Du-te și te culcă
Vorbim când mai capeți 1 neuronlaughing

| raMLesS explică (pentru SilentRain):

Acum nu mai capat nimic, pierd cate 100 de milioane pe zi, dar chiar si in ritmul asta, o sa ajungem sa fim la acelasi nivel in vreo 60 de ani rolling on the floor rolling on the floor laughing

| SilentRain a răspuns (pentru raMLesS):

Ia-ți pastile big grin

| raMLesS explică (pentru SilentRain):

Am de sculare si de rezistenta.

| SilentRain a răspuns (pentru raMLesS):

Mă refeream la alea de cap, da trist că ai nevoie și de altfel de pastile

| raMLesS explică (pentru SilentRain):

Pai tot de cap sunt si alea smugwinking

| SilentRain a răspuns (pentru raMLesS):

Idiot te-ai născut și așa o să mori.

| raMLesS explică (pentru SilentRain):

Da ma stiu, te oftici?

| SilentRain a răspuns (pentru raMLesS):

Crăp...nu alta
Tot la lvl salam cu pâine ai rămas tongue

| raMLesS explică (pentru SilentRain):

Da ma si care-i problema, mananc ce vreau du-te-n *** mea de tiganca pr0asta.

| SilentRain a răspuns (pentru raMLesS):

Ce tare doare adevărul?laughing))
Tu nu ai p*** drag, ești doar un parazit

| raMLesS explică (pentru SilentRain):

Nu ma doare adevarul, daca mie imi place salamul cu paine tu ce mai vrei oaie neagra? Poama rea ce esti tu de-aia te-a dat afara de unde stai ce crezi ca nu stiu, se afla stai cuminte.

| Hammurabi a răspuns:

Păi nu ne-ai dat și explicația.
De ce e mai grav când înșeală femeia, decât când înșeală bărbatul?

| raMLesS explică (pentru Hammurabi):

Ca o incuietoare deschisa de mai multe chei e o incuietoare proasta, in schimb, o cheie ce deschide mai multe incuietori e o cheie buna, barbatii sunt mai dominanti si mai posesivi, cum pot sa ma uit eu in ochii barbatului care mi-a umplut-o pe fata de lapte de tatic? Cum pot sa ma uit eu daca avem copil, la ea, sau in ochii copilului stiind ca ma-sa a fost pusa pe pereti de te miri cine si unsa cu alifie de stromeleag? Cat de pr0st o sa ma simt oare daca o vad ca se uita la copil in ochii lui, cu ochii care au vazut dita mai stiuca rolling on the floor.
Cand poti sa obtii sex la o pocnitura din degete, nu mai e nimic special, citeste si celelalte 2 raspunsuri ale mele de mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neah omule tu mi-ai raspuns mie la intrebare ca nu am lucruri suficient de importante si cand intru pe contul tau vad ai scris 30 de paragrafe aici. rolling on the floor
Acum chiar ma simt mai bine legat de viata mea cand stiu ca tu o ai pe a ta.
Iti multumesc!

| raMLesS explică (pentru anonim_4396):

N-ai pentru ce incelule

| 120bulevard a răspuns:

E adevarat ca femeile pot insela mai usor decat barbatii dar asta nu minimalizeaza faptul ca inselatul e un gest care te reduce la o persoana de cacao in ambele tabere

| Allhambra a răspuns:

De ce e mai grav când înșeală o femeie decât atunci când înșeală un bărbat?

| raMLesS explică (pentru Allhambra):

Ca o femeie poate sa obtina cat falus vrea, ea nu trebuie sa faca nimic altceva decat sa deschida picioarele ca gaseste tot felul de barbati... la un barbat e diferit, nu obtine nimic daca nu are anumite calitati (bani, aspect fizic, status social, o viata interesanta, etc...) e mai greu sa obtii asta, iar cei care o fac si reusesc sa o faca cu multe tipe, si-a castigat dreptul prin munca depusa, nu se f nimeni cu un fraier urat si fara prieteni.

| Emma30555 a răspuns (pentru raMLesS):

Explicațiile tale nu oferă un motiv sau o logica, dimpotrivă. Din moment ce o femeie este mult mai mult curtată decât un bărbat el trebuind sa muncească ca să cucerească o fata,( tu ai spus asta), nu e normal ca la ea tentația sa fie mai mare, nu e logic asa? Iar cealaltă explicație cu copiii, cui ii pasa de asta din moment ce înșeli, iar scopul nu este sa procreezi?

| raMLesS explică (pentru Emma30555):

"Din moment ce o femeie este mult mai mult curtată decât un bărbat el trebuind sa muncească ca să cucerească o fata,( tu ai spus asta), nu e normal ca la ea tentația sa fie mai mare"

Argumentul tau se bate cap in cap, plus ca nu stii detalii de baza despre natura barbatilor. Las-o asa te rog, nu vreau sa-mi pierd timpul aiurea si tu sa nu intelegi nimic.

| adorbanii a răspuns:

Ai iubită?

| raMLesS explică (pentru adorbanii):

Mai bine ma intrebai "Cand n-ai avut iubita?"

| madalinaunf1 a răspuns:

Fetelor, ce obiecte mai suntem azi? Lacate, bucati de carne, masini de spalat?

| eeerrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Si eu zic la fel! Femeia sa fie femeie si casa casa!

| catalin69bos a răspuns:

Cel mai grav sa insele este un animal deoarece cainii spre exemplu sau vacile nu am nimic cu mama ta are perechea lui precum boul sau cateaua maidaneza gandeste-te ca vine un buldog si face hata hata cu un labrador nu t eaisimtii prost tu ca un caine ce esti...normal ca da deoarece cucuveaua canta de la 8:90 pana la 10, iar lucafarul zis si luceaPARUL haha este gasit in poezia Floare albastra dscrisa de domnitorulnostru Ion Mihai Enescu cantarestul nostru de veci. concluzia nimeni nu trebuie sa insele dobitocule si misojinule pupici cu sclipici la Cafea cu Cata de saluta o zi la fel de frumoasa ca mine iti dorec