| MotoBlitz a întrebat:

Salut! Credeți ca daca mă îmbrac cu pantaloni albaștrii de stofă, cămașă albă, curea de piele neagra și pantofi negri devin prea elegant pentru o simplă plimbare singur prin oraș? Din totdeauna mi-a plăcut să ma port la costum si pantofi, dar societatea din ziua de azi spune că această "uniformă" este doar pentru evenimente festive și arăți ridicol dacă le porți prin oraș pur și simplu. Credeți ca aș arată dubios sau este ok?

Răspuns Câştigător
| AnotherGirl a răspuns:

Salut! Eu zic să te îmbraci exact așa cum te simți tu bine și cum consideri că te reprezintă. happy

Dacă ăsta e stilul care îți place, go for it. Viața e prea scurtă ca să ne facem griji dacă oamenii ne plac sau nu alegerile și, până la urmă, nu trăiește nimeni în papucii tăi.

Vrei să fii conform cu ce? Cu niște norme sociale? Inventate de cine? Nu-ți mai bate capul, îmbracă-te ca să fii tu.

Personal mi se pare atât de plictisitor să văd oamenii pe stradă îmbrăcați după aceleași trenduri, fără pic de personalitate. Ador să văd pe cineva care iese din tipare, care are curaj să fie altfel, care are personalitate.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cine stie cand tu te plimbi de unde vii si unde te duci ca sa te judece cum esti imbracat?
Poate te duci la un eveniment, poate vii de la un eveniment, poate vii de la job, poate te duci la job, poate sti in timpul jobului...

| sierra1 a răspuns:

"mă îmbrac cu pantaloni albaștrii de stofă...aș arată dubios"

acum, pe vremea asta, clar c-ai fi dubios!

| Drimmero a răspuns:

E ok, dar sincer in loc de pantalonii de stofa ai putea incerca ceva mai subtire mai casual precum niste blugi scurti care sa se asorteze cu camasa, pe caldurile astea fierbi la propriu daca ai avea pantaloni de stofa, nu stiu cum ai rezista.

| MotoBlitz explică (pentru Drimmero):

Ideea este că ținuta mea casual este cea pe care tocmai ai descris-o. Tocmai de aceea eu doream să mai schimb garderoba. Imi place foarte mult blugi, pantofi și cămașa, dar îmi este teamă să nu cumva să merg prea departe cu acest casual

| ionur a răspuns:

Nu știu ce sa zic.

| VMarceline a răspuns:

N ar trebui sa te intereseze gura lumii, tot ce contează este sa te îmbraci cum îți place.