| AlbertoO2001 a întrebat:

Salut.
Cum e treaba cu rusii vin spre noi sau cum ca nu am inteles?
De ce se ceartă rusii cu Ucraina?

Răspuns Câştigător
| haileewatson a răspuns:

Nu vine nimeni peste noi. Se cearta fiindca Putin si ceilalti care conduc Rusia sunt batuti in cap si nu vor ca Ucraina sa se alature vestului. In viziunea lui, Ucraina si Rusia sunt una si aceeasi.

| sabin89 a răspuns (pentru haileewatson):

Nu e numai asta. Mai e şi problema Dombass, pe care s-ar putea ca noi să nu o cunoaştem în totalitate.

9 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Ce nu ai anteles fratele meleu, Putin este bosul boșilor și vrea să fie stăpân pe lume, mare șmecherie la cutie.

| gabicoo a răspuns:

"Ami pare rău la domnu Alberto da matale nu prea anțelegi limba română!"
Lasă naibii geopolitica și mai pune mâna, din când în când, pe câte o carte de gramatică!

| Brizbriz a răspuns:

Din seria intrebarilor clasificate la "copiii spun lucruri traznite"
una nou, nouta: "rusii se ****CEARTA**** cu Ucraina"

oamenii mor si Ucraina e invadata, dar pentru tine e doar o "cearta"
SINCER, DUDE, ESTI DUS RAU DA' TOT!

| sabin89 a răspuns (pentru Brizbriz):

Nu cred că ţi-ai dat seama, dar omul e citit. Foloseşte chiar termeni livreşti. Mărturisesc că eu până acum chiar nu auzisem de cuvântul "anteles".

| Brizbriz a răspuns (pentru sabin89):

Si Sheldon din tbbt era geniu ABSOLUT in fizica cuantica, dar nu inseamna ca nu era ultimul retardat dpdv social, si mai rau, nu isi dadea seama de asta

| gabicoo a răspuns (pentru sabin89):

E clar! Nu lucrezi în învățământ!
Există și specimene de profesori care scriu așa!

| NunuNini a răspuns:

Vai de mine, nici noi nu intelegem (nicidecum "antelegem"), ce scrii tu.

| AlbertoO2001 explică:

Mulțumesc