| stelianmarius a întrebat:

Salut, cum intreb ceva?

8 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

Mda...

| siriusblack98 a răspuns:

Ti-as zice, dar nu stiu cum sa raspund...

| GoldenZenith a răspuns:

Întrebare capcană?

| stelianmarius explică (pentru siriusblack98):

Salut am vrut sa intreb ceva dar nu s-a postat de-aceea am scris ceva scurt

| stelianmarius explică:

As vrea sa stiu si eu ce pot sa fac sau ce ma sfatuiti sa fac. Am vindut o masina la cineva din alt judet, am contract de vinzare cumparare, am scos-o de la impozit, am facut cerere de retinere de numere. Cel caruia i-am vindut masina mi-a cerut actele masinii CIV Talon) in scopul inscrieri,( mentionez ca pe talon e scris noul proprietar la _instrainat catre_) m-a tot aminat o vreme dupa vreo 3 luni jumate am vb. cu el si mi-a spus ca a inceput sa o dezmembreze, eu cred ca a vindut-o dar nu stiu nimic, intrebarea e, cum pot sa o radiez de pe numele meu de la politie. Daca il dau in judecata si el intre timp a vindut masina altuia cum se procedeaza Daca il dau in judecata si presupunind ca noul proprietar ar vrea s-o inscrie, eu pierd banii care ii dau avocatului sau ii pot recupera s-au pot sa il dau in judecata fara avocat daca da cine poate sa-mi spuna cum trebuie sa formulez. Va multumesc si astept sugestii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai copy "intrebarii" pe care ai postat-o ca raspuns aici si apoi ii dai paste aici : https://www.tpu.ro/adauga-intrebare, selectezi categoria potrivita ( in cazul tau Auto& Moto sau Legislaţie, Politic & Social ), o postezi, astepti sa apara pe site ( apare mai greu pentru ca ai un cont nou si nu esti senior ) si sa primesti raspunsuri.

| stelianmarius explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru stelianmarius):

Cu placere ^^