| SacuiuRobert926 a întrebat:

Salut, cum sa ma bucur si eu de viata, de natura din Grecia(ca exemplu) si de viata ca sunt mai frumos decat altii? si pe mine nu ma apuca nici o stare. Sunt mai bogat decat multi si astept sa treaca vremea in speranta sa vina bucuria, dar a trecut prea mult vremea si unele nu s-au rezolvat. Am impresia ca nu mai imi place nimic si ca nu stiu ce imi place, decat sa muncesc dar mai am nevoie si de odihna ca de aia am multi bani. Am auzit ca altii ar vrea in locul meu dar nu ma apuca nici o stare, am parinti super, familii super dar imediat ce trebuie sa fac ceva neplacut ma apuca furia. Cum pot rezolva problema asta sa imi vina sa ma laud eu macar de unul singur ca am ceea ce am?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-mi fie cu iertare, dar frumusetea nu tine loc de inteligenta si nu ajuta la nimic in majoritatea cazurilor, ca omul nu te ia acasa sa te puna in glastra si sa te admire, mai ales daca ai un temperament coleric sau isteric, care apare deodata, din senin, cand nu-ti convine ceva.
Ma refer la propria ta fraza unde te-ai descris: "imediat ce trebuie sa fac ceva neplacut ma apuca furia, cum pot rezolva problema asta"
Esti cumva autist sau ai o boala psihica?
Fiindca doar un psihiatru te poate ajuta sa-ti revii, cu tratament adecvat.

| SacuiuRobert926 explică (pentru Violleta2022):

Da am autist

| Violleta2022 a răspuns (pentru SacuiuRobert926):

Deci am banuit corect, ai AUTISM!
Atunci este de asteptat acest comportament necontrolat, iar daca mergi la un PSIHIATRU foarte bun, iti va da medicatie care iti va calma starile astea isterice si comportamentul furios, putand sa duci o viata normala printre oameni.
sanatate multa!