| anonim_4396 a întrebat:

Salut.cum sa-mi revin dupa o depresie.am slabit tare si mananc dar oricum nu ma ingrash.sunt mai linistita,doar ginduri si intrebari fara raspuns ma macina dar incerc sa le evit. oare o sa se termine vreodata?

3 răspunsuri:
| sonia1258 a răspuns:

Mentionez ca am lasat barbatul care m-a abuzat fizic in relatie, e f greu sa treci peste, ginduri, regrete, sentimente....am 24 ani stiu ca viata e inainte dar imi lipsesk kilograme

| sellingasses a răspuns:

Incearca sa faci ceva care sa-ti distraga atentia de la gandurile alea. Spre exemplu, plimbate cu prietenii/familia prin parc, viziteaza locuri noi, plimbate cu rolele/bicicleta, deseneaza ( daca stii sa desenezi ) fa ceva care iti place cu adevarat si asa vei uita de gandurile alea big grin

| Ionescu_Andrei_1994 a răspuns:

Ai 24 de ani, multi inainte Sonia! ideea este ca esti foarte tanara si acesta este un avantaj. primul pas este acceptarea. accepta tot ce ti s-a intamplat si ia-o ca pe o experienta. sunt atatea lucruri frumoase in viata asta. imbraca-te si iesi in oras cu prietenii sau pur si simplu la o plimbare si incearca sa vezi frumusetea vietii. Ai grija de tine fiindca este viata ta si vreau sa aud doar de bine din partea ta de acum incolo! tine minte ca nu ai o problema ci ai scapat de o problema. O viata frumoasa sa ai!