| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa tin mincarea in frigider sa nu miroasă? De exemplu cum ar fi: Cîrnații am tinut la frigider si tot frigiderul miroase a usturoi a cîrnati, cum sa fac sa scot acel miros din frigider, l am spălat dar inca tot mai simt mirosul, l am spălat cu detergent de vase. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Toata mancarea acoperita! Oalele cu capacele lor, casoletele sau cele fara capac cu folii sau staniol. Orice acoperit.
Pt miros pune un vas cu otet.

9 răspunsuri:
| MPersephone a răspuns:

In containere sau pachete de plastic.

| Deliqueena a răspuns:

Se gasesc multe feluri de dispozitive de scos mirosul din frigider. Funcționează cel puțin pe un termen scurt.

| Doaranonima a răspuns:

Taie niste lamai si pune le in frigider

| Meli1022 a răspuns:

Poți pune pe o farfuriuta bicarbonat de sodiu și sa pui farfuriuta în frigider. O sa scoată mirosul din frigider, testat personal de mine

| acerr a răspuns:

Arunca tot! tine doar legume si vezi ca nu va mai mirosii
haaha

| Ela_Sara_1958 a răspuns:

Spala interiorul frigiderului cu o solutie de apa cu bicarbonat sau apa cu otet si pentru absorbtia mirosului poti pune un recipient cu gaurele si in interior bicarbonat sau cateva picaturi de ulei esential de lamaie! Alimentele se tin in caserole speciale sau in pungi ( vidate), daca este posibil! Si in pungi de hartie dar inchise e o solutie buna! Succes!

| Freya1 a răspuns:

Cafea sau bicarbonat de sodiu in boluri, plus ia din supermarket odorizant pentru frigider care extrage mirosurile.
Acoperă orce mâncare pe care o pui in frigider si compartimenteazal.

| ContNmc7 a răspuns:

Pune mancatea într-o punguta de folosință.

| katy a răspuns:

Pui capac sau infoliezi cu folie de plastic.ca sa scoti mirosul. pune o ceasca sau in bol mic cu otet in frigider si lasa-l acolo cateva ore