| AdiMihai25 a întrebat:

Salut.
Cum se ia în considerare vizualizările video de pe Youtube, Facebook sau altele?
Exemplu daca ma uit la un videoclip de 10 ori, va apărea 10 vizualizări sau doar 1 vizualizare indiferent de cate ori ma uit?

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Teoretic, se numara fiecare vizualizare dupa numarul de incarcari ale respectivei pagini, cel putin pe Youtube. Mi-amintesc ca asa era, cel putin acum cativa ani, desi nu cred ca au trecut la numarat IP-uri.

| NotNamed a răspuns:

Nu știu cum este back-end-ul Facebook dar la YouTube este foarte simplu și verificabil. Te uiti de 10 ori, 10 vizualizări va face de pe seama ta cel care a urcat videoclipul pe platformă.