| Venom23 a întrebat:

Salut, cum se joacă jocul 7 minute în rai?

1 răspuns:
| Raven a răspuns:

E un joc de petreceri de adolescenți în care 2 persoane sunt alese (prin tragere la sorți, învârtind sticla ori prin voturi) și intră împreună într-un dulap (dar cred că poate fi și o altă cameră) și timp de 7 minute fac ce vor: se sărută, se giugiulesc, vorbesc ori nu fac nimic altceva decât să aștepte să treacă timpul alocat. Inventat în Japonia prin anii '50, ceea ce demonstrează că adolescenții sunt toți la fel, indiferent de epocă.
Apare prin filme, de fapt două filme chiar încep în felul ăsta: 13 Going on 30 și Good Luck Chuck
http://en.wikipedia.org/wiki/Seven_minutes_in_heaven