| Slow08 a întrebat:

Salut.Cum te poti razbuna pe sefa ta dupa ce ai fost data afara din cauza ei?!

32 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Spui ca ai facut-o de rahat la toti. Asta nu este o atitudine normala din partea ta. Suna a invidie. Cauta-ti alt loc de munca si gata. Lasa razbunarea.

| Slow08 explică (pentru darrio2007):

Am facut-o pentru ca nu si-a vazut de treaba ei, de la inceput de cand m-a vazut radea ca o proasta si se lumina ochii cand ma vedea, de zici ca parca nu a mai vazut barbatii si cu timpul a inceput sa se poarte foarte posesiv cu mine, nici la baie nu ma puteam duce din cauza ei, zici ca parca eram barbatsu, mie niciodata nu mi-a placut sa fiu controlat.

| anonimuIl a răspuns (pentru Slow08):

Să nu faci nimic că se duce aia la poliție și te trezești că vin unii la ușa unde locuiești și îl caută pe unul care are numele tău.

| darrio2007 a răspuns (pentru Slow08):

„mie niciodata nu mi-a placut sa fiu controlat." Aici este problema ta.
La orice firma te vei angaja, la fel vei pati.
Pentru ca „mie niciodata nu mi-a placut sa fiu controlat."
Vei găsi sefi si mai răi. Pentru ca asta este viata in Romania.

| Slow08 explică (pentru darrio2007):

Ea avea personal cu mine cu altii nu se comporta asa, ea o vrut sa ma tina langa ea dar eu nu am rezistat.Cateodata aproape ca se ruga sa raman pe case. Pentru ea numai eu existam.La inceput nu era asa dar cand o vazut ca eu nu imi doresc sa ma tina ea legat a inceput sa turbeze, ea tot timpul a vrut sa ma schimbe.

Bula
| Bula a răspuns:

Razbunarea e arma prostului.
Eu am alta zicala:
"Nu dori moartea sefului! Fa sa-si doreasca singur! big grin

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa te razbuni si nu este indicat in cazul tau, fiindca sefa ta are toti colegii martori cand ai jignit-o si ai injosit-o si poate sa te dea in judecata, cerand despagubiri de multe sute de mii.

Te asigur ca va castiga in acest caz, fiindca are MARTORI toata compania!

Este rusinos sa vii aici sa tot intrebi acelasi lucru, dar sa spui numai partea care-ti convine tie, cand in realitate ai fost dat afara pe buna dreptate.

Eu spuns a inveti din lectia asta de viata si sa nu o mai repeti niciodata, ca nici un sef sau coleg nu va accepta vocabularul de mahala si lipsa de respect pe care o arati.

Uite aici povestea intreaga, cum ai jignit-o si amenintat-o, cum ai martori toti colegii inclusiv directorul:
https://www.tpu.ro/......se-si-una/

| Mosotti a răspuns:

Nu pot zice aici, dar sunt solutii. Oamenii astia jigodii merita pedepsiti.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mie orice razbunare mi se pare infatila.
Orice pas dat in dos, e un pas inainte.
Cauta un loc de munca. Daca se poate cu o pozitie mai sus. Daca nu, e si mai bine.Incearca sa urci la noua loc munca.
Cand locul de munca este stabil/ sigur ii trimiti un buchet de flori alaturi de mesaj.,, Doamna, stiu ca am fost data afara din cauza dvs.Va multumesc! datotorita acestui fapt am gasit un loc munca mai bun ''
Daca va intalniti ii spui personal.Vei avea ocazia sa ii vezi reactia.

| Brizbriz a răspuns:

Scoti sabia si... incepi sa plangi ca o fetitahee hee

| Brizbriz a răspuns:

Felicitari, o sa ajungi la mititica, am auzit ca e frumos in perioada asta a anului, evident ca NU au aer conditionat si sunt de 5 ori mai multi detinuti cat ar trebui sa suporte dormitorul

dupa care toata viata o sa ai cazier de omor, iar... felicitari

| Slow08 explică (pentru Brizbriz):

Dar ea sa nu uitam ca e o zdreanta obsedata, si daca eu nu am pus-o la punct m-a pus ea pe mine, dupa ce am facut-o de rahat la toti pe acolo sa razbunat pe mine

| Maraa345 a răspuns (pentru Slow08):

Bine ti-a facut rolling on the floor

| Slow08 explică (pentru Maraa345):

Esti femeie te inteleg si tu umbli dupa barbati si mai esti si maritata?

| Brizbriz a răspuns (pentru Slow08):

Intrebarea era cum sa te razbuni, eu ti-am spus

hai sa iti mai spun altceva... "razbunarea arma prostului"

inteleg, ABSOLUT sa te razbuni pe cineva care ti-a distrus REAL viata, de gen ti-a omorat copiii, si nici atunci la modul ca, scoti sabia, ci te duci la tribunal si ii spui judecatorului cu lacrimi in ochi cat de tare ti-ai iubit copiii, si cat de rau ti-a facut ala, ca sa ii dea maximum de condamnare

insa pe cineva care e (citez) "zdreanta obsedata" nu ar trebui sa te razbuni, ci sa te bucuri ca ai scapat de ea!

| Maraa345 a răspuns (pentru Slow08):

Daca vorbesti mult si prost, de aia te-a si dat afara, daca iti vedeai de treaba ta acum erai "fericit" rolling on the floor

| Slow08 explică (pentru Maraa345):

Cred ca esti genul ei, cred ca si tu controlezi barbatii si se sufoca in preajma ta

| Maraa345 a răspuns (pentru Slow08):

Crezi multe tu laughing
Da-ti un restart sa-ti revii.

| Slow08 explică (pentru Maraa345):

Cati barbatii te-au parasit ca esti prea posesiva?

| Maraa345 a răspuns (pentru Slow08):

0-0=? Cred ca raspunsul este undeva pe acolo.

| Slow08 explică (pentru Maraa345):

Inseamna ca nici nu s-au apropiat de tine, cand te-au vazut cat de disperata esti.

| Maraa345 a răspuns (pentru Slow08):

rolling on the floor Ha ha ha

| Mosotti a răspuns (pentru Brizbriz):

Depinde, zic ceva la general acum, Csampar daca nu vroia singur sa se denunte, nu-l prindea nici dupa a 5-a crima, dar a zis ca a vrut sa fie prins.
A zis ca a gasit unu mort undeva, si s-a ajuns ca el l-a omorat, altfel cucu.
Depinde si cat de destept esti.
Politia are ANE-uri gramezi, adica infractiuni cu autor necunoscut.

Dar omorul nu e o pedeapsa pentru oamenii rai, chinul e o pedeapsa in general.
De ex un violator, daca-l omori, inchide ochii si gata, trebuie chinuit.

| 1234568807 a răspuns:

Nu ai e sa ii faci, iti cauti de munca in alta parte si gata

| MihaiSpeedster a răspuns:

Dai un anunț peste tot pe unde se poate, în genul "Domnișoară drăguță caută domni generoși, prefer să mă suni după 9 seara" și dai nr ei de telefon.

| trophin a răspuns:

Nu te răzbuna. Ara ca ești mai inteligenta ca ea

| RaduRobertRO a răspuns:

Sa-ti gasesti un job mai bun. ca altfel e vorba aia cu razbunarea si arma.

| SelenaTpu a răspuns:

SA te duci noaptea, cand nu te vede nimeni, si sa ii pui pe toba de esapament a masinii un cartof, morcov, piatra, etc (intelegi tu)

| SimonaBubu a răspuns:

Unde lucrai? Dacă consideri ca merita cu adevărat sa te razbuni, te învăț eu aici o sa ma pomenești sunt învățată sa îi "scuipi" pe oamenii rai și cu un comportament adecvat.Nu știu unde lucrai, din răspunsurile de mai jos deci lucrai intr-un supermarket ca și casier.In fine, deci poți sa te duci cu câțiva prieteni maxim sa fiți 5 și pune-i produsele expirate în spate, spargei borcanele de ciuperci astea mai de sticla ca își pierde mult din magazin chestiile astea, amestecai produsele cum vrei tu și cand sa pleci făcând toate astea poți sa mergi la biroul ei și sa îi pui niște iaurt pe usa, după care ia mai multe produse și du-te la casa si când sa le scaneze spui ca vrei sa renunti sau pur și simplu pleci.Succes.

| Momentan a răspuns:

Umplii geamurile de la mașina ei cu notițe autoadezive. Și devii suspectul principal.

| diandra72 a răspuns:

Stii cum se spune...razbunarea e arma...deci arata ca esti mai presus ca sefa ta.nu mai rau,te inteleg esti furioasa,zici vrute si nevrute, e normal sa te descarci, dar razbunariile au intotdeauna efecte negative, poti face chiar si inchisoare, concentreaza-te imediat pe alte lucruri frumoase.nu lasa sa iti intre in suflet ura ca te va distruge incet si sigur.

| r4ulll20 a răspuns:

Ii tai cauciucurile