| Andrei356 a întrebat:

Salut, dacă faci sală și consumi piept de pui cum ar trebui să îl mănânci ca sa nu isi piardă așa mult din proteine? Pe langa fiert că nu are nici un gust și alte sfaturi în alimentație pentru sală, dau fundă

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Citește pe Internet. Salată cu spanac crud. Ca Popey Marinatul. dar e pe bune. Și fructe de pădure congelate, făcute suc, le găsești la mall.

| Mosotti a răspuns:

Fript la gratar, e f bun, pui pe el condiment si are gust f bun, sau cu mujdei.
Il faci asa mai in sange sa fie moale si e minune de bun.

Sa ai 2-3 g/proteina completa per Kg corp daca vrei sa pui masa musculara, antrenament okey, odihna si alimentatia sa fie buna.
De mancat mananci ce vrei tu, doar sa ai proteinele astea asa impartite cam in 3-4 doze pe zi.
Proteine complete adica nu din legume, ci alea din carne, oua, lactate, branza, etc.
Poti folosi si praf proteic fara gust si culoare daca vrei, ca sa completezi daca nu ai g alea din alimentatie.

| Ciucoe a răspuns:

Ce sfaturi da nenea ăla. Fructe congelate rolling on the floor). Carnea nu își pierde din proteine in urma preparării. Trebuie sa consumi multe proteine, dar și carbohidrați complecși