| NoName321028 a întrebat:

Salut! Daca ma duc cu avionul din România in Elveția acum pe perioada de pandemie va trebui sa fac testul de covid?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bineineles ca trebuie sa faci testul covid, asta este leega, indiferent ca mergi cu avionul, trenul, autoturismul, autocarul, bicicleta sau caruta. La intrarea in Elvetia trebuie sa ai in mana certificatul negativ al testului PCR facut in urma cu 24 de ore, ori te pun in carantina la pentru 10 zile, pe banii tai evident.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sa ai testul facut in ultimile 24 de ore, sau intri direct in carantina la ei, pentru 10 zile.

| NoName321028 explică (pentru Violleta2022):

Dar dacă merg cu autocarul tot trebuie sa fac testul covid?

| Violleta2022 a răspuns (pentru NoName321028):

Bineineles ca trebuie sa faci testul covid, asta este leega, indiferent ca mergi cu avionul, trenul, autoturismul, autocarul, bicicleta sau caruta. La intrarea in Elvetia trebuie sa ai in mana certificatul negativ al testului PCR facut in urma cu 24 de ore, ori te pun in carantina la pentru 10 zile, pe banii tai evident.