| AlexDorinel a întrebat:

Salut,daca o fata cu care am fost prieteni buni dar e in alta tara mai merita atentie?
Gen sa vorbesc cu ea pe Facebook si chestii d astea

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Daca ai nevoie de informatii cu privire la traiul in tara respectiva, da. In rest, nu vad de ce sa tii legatura, si-asa relatie cu ea nu vad cum ai intretine.

Răspuns utilizator avertizat
| LPCTSTR a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu vad de ce ai face asta. Ti-este draga cumva? Ai tangente cu cognitia ei?

| Sofer a răspuns:

Dacă și ea vorbește cu tine. De ce sa nu mai vorbiți?

| Emma30555 a răspuns:

Puteți sa va vizitați, sa va sfătuiți etc, prieten înseamnă să vorbești fără alt interes, dacă e vorba de relație de cuplu nu prea are sens dar dacă a ți fost strict amici nu vad de ce sa întrerupi legătură, decât dacă nu te mai interesează aceea persoana

| MSDInteres a răspuns:

Dacă îți face plăcere să vorbești cu ea, da! Dar dacă vorbești doar așa, ca să îi faci ei pe plac, nu!