| Kevinn2000 a întrebat:

Salut
Dacă tai firele de păr de sub buric cu foarfeca, cresc firele mai aspre sau mai dese cumva?
Sau trebuie cu penseta?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum cresc, indiferent cum ți le extragi. Dacă le tai cu foarfeca le tai doar la suprafață deci nu vor crește mult și vor avea cam același aspect.

Dacă le extragi cu penseta, ceară sau epilator le extragi de la rădăcină și nu vor mai crește alea virgine, primele tale fire de păr pe care le aveai de la naștere. Deci vor crește mai groase și mai tari. Din câte știu, mai dese vor crește tocmai după ce le extragi din rădăcină.

| Dani6421 a răspuns:

Ba nu am propia experienta la asa ceva ca de ce *** ai face asta dar oricum ai taia parul creste la fel de repede deci mna, iar cu penseta mai bine folosesti ceara ca nu ai atat sange sa smulgi fiecare fir.