| Molusca a întrebat:

Salut! Dacă te speli în zona intimă tot miroase menstruația? Nu mi-a venit până acum. Care este igiena potrivită pentru așa ceva?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Care este igiena potrivită pentru așa ceva?"

exact ceea ce spuneai tu mai sus

| Furnicuta000 a răspuns:

Cand iti vine menstruatia ar trebui sa-ti pui un absorbant (sau tampon, dar recomand absorbant) si sa il schimbi la maxim 7-8 ore chiar daca nu s-a umplut, altfel risti sa faci infectii genitale sau urinare si va mirosi si urat absorbantul. Desigur ca poti sa il schimbi si mai devreme daca vezi ca s-a umplut.
Ideal ar fi sa te speli dimineata si seara sau macar seara. O sa vezi tu pe parcurs cum d

| Ava1231 a răspuns:

Ce intrebare frate
Iar cu intrebari despre ciclu, vomit
Pai daca te speli normal ca nu miroase... daca stai asa...normal ca miroase?
Daca nu te speli la axile si nu te dai cu deodorant..nu miroase? Bineinteles ca miroase!
Daca nu speli parul si e gras nu miroase? Miroase!
Nu mai o ziceti ca si cum menstruatia miroase, voi mirositit ca sunteti nespalate.
Orice parte a corpului miroase daca nu e curatata corespunzator si e si normal.
Spala te de fiecare data cand schimbi absorbantul/tamponul si nu mai pune asemenea intrebari