| anonim_4396 a întrebat:

Dacă vreau sa ma las de scoala după clasa a10 a ce trebuie sa fac? Trebuie sa anunț scoala sau ceva? Îmi vor da diploma de 10 clase? Multumesc.

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Voi astia care refuzati orice sansa vi se da veniti cu gura mare mai tarziu si spuneti ca Romania e de rahat si nu va da locuri de munca. E usor sa spui asta cand nu ai incercat sa ridici un deget.
Chiar daca nu iti place la liceu fa un efort si mai du-te 2 ani ca nu mori.

| inflicted a răspuns:

Esti pe cale sa faci cea mai mare greseala a vietii. Mori inca 2 ani?

| Andreeush a răspuns:

O să faci cea mai mare greșeală dacă renunți la școală.
E cea mai mare rușine să nu ai liceul terminat.
Oricât de mult ai urâ școala fă un pic de efort să termini 12 clase.

| noname2021 a răspuns:

De ce sa te lasi? Dai inainte cu tupeu pana termini 12, cu 10 clase ce mai faci in ziua de azi.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Ar fi bine sa faci 12 clase si sa ai si BAC.
Dar cred ca te duci la școală si anunti, si poate primesti o diploma de 10 clase.

| Cyrano a răspuns:

Mai bine termina 12 clase, da BAC-ul si mai apoi vei vedea ce vei face.