| bestia69k20 a întrebat:

Salut.Daca vreau sa merg sa ma tund, care varianta trebuie sa o bifez pe declaratia pe proprie raspundere?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai ai nevoie de declaratie acum, pur si simplu mergi si te tunde, dar poarta masca la gura si manusi de unica folosinta, sau spala-te cu apa si sapun, imediat cum te intorci casa
Declaratia este necesara doar daca iesi din localitate.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar te duci in oras sa te tunzi, nu la 100 de km de localitatea in care locuiesti. Nu trebuie declaratie.
Traiesti pe sub pamant, nu urmaresti stirile?

| Wr3nch a răspuns:

Daca nu te tunzi in alta localitate nu iti mai trebuie declaratie.

| bestia69k20 explică (pentru Wr3nch):

Problema e ca ma tund in alta localitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru bestia69k20):

Daca localitatea e din zona metropolitana nu trebuie declaratie

| cfrtobias a răspuns:

Nu trebuie declaratie acum

| NegulescuDaniel23 a răspuns:

Buna, daca te tunzi in localitatea ta nu ai nevoie de o declaratie pe proprie raspundere! Spor!