| elcosmin a întrebat:

De 8 luni de zile imi petrec timpul cu o persoana care nu ma deranjeaza direct. Sa fiu mai exact el e colegul meu de banca. Problema e ca e foarte batut in cap, e genul de om cu care nu ai ce sa discuti nimic, orice subiect de vorba ii dau mi le inchide pe toate si e destul de stresant. Am incercat sa il schimb, sa ii explic niste lucruri, care e faza cu viata asta, vreau sa zic ca in 8 luni nu am schimbat nimic. De la un timp am inceput sa ma simt si eu batut in cap, nu mai gasesc subiecte de vorba cu lumea si chestii de genul. Ce parere aveti? Am eu conceptii gresite despre viata sau?

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Când te cobori la nivelul unuia de genul ăsta, riști să nu mai găsești drumul înapoi... Sunt și oameni din ăștia, care n-au preocupări elevate, pe care nu-i interesează decât bula lor îngustă. Ține de modul în care au fost crescuți, de educația primită acasă, n-ai să reușești tu să-l schimbi. N-avea grijă, probabil și el are o părere la fel de proastă despre tine laughing

| elcosmin explică (pentru Raven):

El nu are pareri proaste despre mine, ca nu il duce capul sa isi formeze pareri laughing) dar da sunt de acord cu tine. Tine de educatia primita. Ps e de la tara(explicabil)

| Raven a răspuns (pentru elcosmin):

Mă refeream la faptul că probabil și el te crede un ciudat pentru că ai preocupări care lui îi sunt străine.

| elcosmin explică (pentru Raven):

Aa da. Tout est possible laughing)

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Deci tu iai spus care e faza cu viata asta laughing si acum in mod ironic nu stii daca nu ai conceptii gresite despre viata, asta inseamna un pas inainte, progresezi man, punete in locul lui si tu, cum e sa iti spun care e faza cu viata, de parca ai fi un intelept de 90 de ani trecut prin viata, de ce il obligi sa te asculte? ce concepti ai tu despre viata? sunt curios

| elcosmin explică (pentru RAY):

Tu esti ray din empires and puzzlez?

| RAY a răspuns (pentru elcosmin):

Nu ma joc jocuri

| elcosmin explică (pentru RAY):

Sa iti spun despre ce conceptii de viata am eu, si nu are el.
Sa pupi pe cineva cand e ziua lui/ei, ma rog daca e baiat dai noroc
Sa nu plescai cand mananci langa cineva
Sa nu intrerupi un om din vorbit
Sa stii sa tii un dialog cu cineva care iti vorbeste.

| RAY a răspuns (pentru elcosmin):

Cosmin asta tine de educatia fiecaruia, nu poti educa un om astfel, asta se face acasa

| elcosmin explică (pentru RAY):

Ai dreptate, dar merg pe premiza "incercare moarte n-are"

| RAY a răspuns (pentru elcosmin):

E genul ignorant sau deschis la minte?

| elcosmin explică (pentru RAY):

Inchis la minte

| Andreeush a răspuns:

Nu toată lumea e așa cum ne dorim noi.
Nu ai cum să schimbi un om.

| Hammurabi a răspuns:

Nu știu dacă ai concepții greșite despre viață, dar o concepție greșită tot ai.
De ce ții neapărat să comunici cu o persoană cu care nu se poate comunica sau care este "bătut în cap" cum spui tu?
Nu ai altceva mai bun de făcut?

| elcosmin explică (pentru Hammurabi):

Pai pentru ca vreau sa il aduc pe un drum bun

| Hammurabi a răspuns (pentru elcosmin):

"Pai pentru ca vreau sa il aduc pe un drum bun"
E o cauză pierdută, îți spun din propria experiență.

| elcosmin explică (pentru Hammurabi):

Am observat, mersi laughing)