| AlexDorinel a întrebat:

Salut,de ce cu cat cresti in varsta timpul trece din ce in ce mai repede, mai ales timpul frumos daca pot sa zic asa (adica atunci cand te simti bine)?

Acum cativa ani parintii mi-au zis ca timpul trece din ce in ce mai repede dar eu pe vremea aia nu am crezut, dar in clipa de fata le dau dreptate.

Teoretic timpul trece mai greu deoarece luna se departeaza din ce in ce mai mult de pamant in fiecare an.

Sincer in acest moment le dau dreptate parintilor pentru 95% din lucrurile pe care mi le-au
zis si chiar imi pare rau de ei pentru tot ce le-am facut in clipele cand eram mai micut si nu realizam.

P.S: Am 15 ani, sa nu va ganditi ca si cum nu mai am parinti(doamne fereste).

Voi ce parere aveti?
Ar trebui sa pretuiesc mai mult timpul petrecut cu parintii pentru ca in viitor lucrurile acestea vor fi doar o amintire?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Timpul sta pe loc, doar atunci cand il observi happy
Daca nu te mai lasi purtat de lucruri, de ganduri, de momente si de influente si o sa te conectezi la momentul prezent, o sa vezi ca nu iti trebuie alta stare.

| mentholinks a răspuns:

Bati din palme si faci 30 de ani apoi timpul o sa treaca foarte greu si abia o sa astepti moartea.