| Goddessss a întrebat:

Salut!
De ce majoritatea bărbaților zic ca prefera o femeie naturala, dar ei le aleg pe alea botoxate, pline de machiaj etc?

46 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Dacă este să întâlnească o femeie, care din punct de vedere fizic este atrăgătoare, mă îndoiesc că vreun bărbat ar spune nu, doar pentru că dispune de anumite imbunătățiri.
Pe de altă parte, poate să fie ea naturală, dar dacă nu sunt mulțumiti de ceea ce văd, nu o vor alege doar pentru că este naturală.
Femeile care optează pentru aceste îmbunătațiri o fac pentru a corecta anumite imperfectiuni, respectiv pentru ca să arate mai bine. Nu o fac degeaba.
Mulți aleg să vorbească albe și negre, așa încât de preferat ar fi să nu dai crezare la tot ceea ce ți se spune, decât (eventual) după ce filtrezi informația primită.

| RAY a răspuns:

Care majoritate?
Pe voi fetele va atrage cam 20% dintre noi, asta înseamna ca 80% nu va atrag fizic.
Este normal ca tipul ala urmărit de 5 fete sa aprecieze si botoxul, maciaj, ruj ca si ala rupe sala, se antrenează din greu, are un genetic rar întâlnit, restul ce fac 80% nu va interesează

| RAY a răspuns:

Acum 15 ore | SilentRain a răspuns:
Pentru că IPOCRITI!
Băieți sunt atrași doar de aspect, nu de caracter =așa cum nici vrăjeala cu sufletul contează e o ipocrizie
Vor una de casa care sa fie și vedeta p*n*o, niște nenorociți =înseamna ca ți ai ales o partenera proasta, fata iubita trebuie sa o vrei peste tot

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă nu e așa. Etc.

| Drimmero a răspuns:

Nu cunosc niciun barbat care ar prefera plasticele, din contra, sunt scarbiti de botoxate, siliconate si d-astea, chiar si eu stramb din nas la d-astea. Machiajul e ok dar sa nu fie in exces incat sa se transforme in glet pe fata, imi plac femeile machiate frumos dar sa le ramana si ceva din fata lor acolo. Naturalul poate sa fie de 1000 de ori mai frumos decat sintetice, nici nu poti sa compari asa ceva, sunt unele atat de frumoase si feminine naturale de te topesti in jurul lor.

| Goddessss explică (pentru Drimmero):

Chiar ma bucur sa nu fie așa...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cum majoritatea barbatilor? Cum le aleg pe cele botoxate? Cati baieti cunosti tu care aleg acele fete? Hai sa luam populatia din orasul tau, cati au ales fetele botoxate si cati nu? Ii zic eu ca majoritatea nu au ales asa.

Legat de machiaj... da, in general cele care sunt frumoase fara machiaj, sunt frumoase si gata. Si eu prefer pana la urma fara machiaj.
Dar aici... tine si de fiecare fata in parte. Ele nu fac asta doar pentru barbati, si tu ai trebui sa stii asta, ca esti fata.
Poate unora le place sa se machieze, poate altora mai excesiv. Si ca s-a intamplat sa fie langa anumiti barbati... asta este altceva.

Dar din nou, din moment ce o mare parte se machiaza, si tot acea parte au si parteneri, implicit inseamna ca le-au ales, dar nu numai dupa acest criteriu.

Pe langa asta, ce te-a inspirat sa scrii intrebarea asta? thinking Ai vazut vreun baiat care este cu o fata pe care tu o consideri asa?

| Goddessss explică (pentru DoarBogdan):

Uite cum sta treaba.
1)la faza cu machiajul ai 100% dreptate si apreciez ca și tu cunoști faptul ca noi ca fetele nu ne machiem neapărat pentru băieți ci pentru noi înșine sau sa fim ca altele. (un fel de competiție sa zic)
eu una, ma mai machiez ce i drept, nu contează cum, dar o fac in primul rand pentru mine, ca efectiv imi mai schimba trăsăturile si 2 o fac pentru ca asa i la femei. una mai frumoasa ca alta.
2)Nu, nu cunosc eu un băiat care sta cu una botoxata, dar faza e ca mereu când intru pe o platforma de socializare(fie tik tok, fie Facebook, fie insta etc) când una cu ditamai buzele postează ceva, toți ii zic '' vai ce bună ești '', '' frumusețe '', '' regină '' etc., dar când este o tipa modesta, simpla nu vezi comentarii din astea, ba dimpotrivă.
si da, si din ce ma uit pe strada, mai întorc privirea la bărbați in special si ii vad cum le analizează pe tipele de genu din cap si din picioare.
eu cred ca majoritatea asta prefera, nu neparat sa fie o problema, dar faza e ca societatea vede frumusețea numai cu anumite standarde.
asa cred eu

| DoarBogdan a răspuns (pentru Goddessss):

1) Ma bucur sa aud asta.
2) Pai la asta ma refeream in mare, ca ai vazut pe cineva pe retelele de socializare.

Dar ce ai vrea sa zica acolo? Daca este una modesta, simpla... te-ai astepta sa primeasca comentarii cu cat de buna este? Pai este putin de prost gust, nu? Adica... ea ar vrea astfel de comentarii? Ca daca ar vrea, sigur poate sa posteze o poza pentru libidinosi si sigur s-ar rezolva. Dar nu vrea probabil.

Deci cam fiecare primeste ce vrea.
Pot sa iti spun ca majoritatea nu vor doar femei din categoria prezentata. Hai sa zicem... poate 15% dintre barbati.

Si inca o data, fetele care vor sa fie asa si vor sa atraga primatele, fac asta si chiar le atrag, nu este nicio problema. Fetele care nu vor, nu le atrag.
Sa luam exemplul tau, sigur esti frumoasa indiferent daca folosesti machiaj sau nu. Pui o poza, nu te-ar deranja putin sa primesti astfel de comentarii? Adica, un barbat putin educat sa zicem, sigur nu ar zice "ce buna esti" acolo sa vada toata lumea. Plus ca aceste lucruri ar trebui pastrate intre 2 parteneri.

Uita-te putin la cei care pun astfel de comentarii, sa vezi cum arata si ce fac.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Goddessss):

Privește doar primul caz, tot pentru noi bărbații vă automutilați în halul ăsta? Adevărul este că unele femei sunt într-o continuă comparație și competiție cu alte femei.Nimic nu faceți pentru voi personal, ci o faceți fiindcă așa ați văzut la mama, cât sunteți mici, pe urmă sunteți influențate de media prin toate mijloacele, de cei din jur, atât bărbați cât și femei.Nu știu dacă știai dar imperiul de cosmetice L'oreal a fost fondat de un bărbat. https://ro.m.wikipedia.org/wiki/L%27Or%C3%A9al
Apoi industria modei este controlată în mare parte tot de noi bărbații, cei mai mari designeri fiind cei de sex masculin.Tot noi bărbații stabilim și impunem standarde de frumusețe atunci când vine vorba de fotomodele.În concluzie, unii bărbați vă vor așa, cauciucate. Însă sunt și bărbați care te vor iubi pentru exact felul cum ești tu.
https://youtu.be/jMp97ZxgMEQ

| Goddessss explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Eu una nu ma automutilez, dar cele care o fac, o fac fie pentru bărbați fie pentru ele.
dar da, mersi de răspunsuri mult

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Goddessss):

Fiecare din noi e UNIC în tot.Și din păcate unele femei pot fi duse de nas. Uite aici un "bărbat" căruia îi place plasticul și se folosește de faptul că mintea femeii este slabă și își bate joc de ea, o umilește și ajunge să o modeleze la propriu după bunul plac.
https://youtu.be/73KXzPKoKvQ

| Goddessss explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Jesus christ

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Goddessss):

"acum 11 ore | Drimmero a răspuns:
Nu cunosc niciun barbat care ar prefera plasticele, din contra, sunt scarbiti de botoxate, siliconate si d-astea, chiar si eu stramb din nas la d-astea."
Ți-am spus că fiecare din noi fie că e bărbat fie că e femeie este UNIC în tot.
Colegul Drimmero habar nu are ce vorbește.Să cunoști ce le trece prin cap altora trebuie întâi să îți cunoști propria minte.Deschideți-vă bine ochii când vă alegeți partener, nu vă lăsați date pe spate decât de capacitatea lui intelectuală.

| Drimmero a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Intri fumat pe aici?

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Aici nu e vorba de majorități, e vorba de băieți care le atrag pe ele, crezi ca unei fete ii pasa ce crede unu urat sau draguț

| LoveSleep a răspuns:

Cum poate fi vorba de majoritate cand femei botoxate sunt probabil sub 5%? Ca majoritatea barbatilor sa aleaga botoxate, ar trebui sa te lovesti de ele pe strada. Tu cate vezi pe zi? Eu niciuna.

| SilentRain a răspuns:

Pentru că IPOCRITI!
Băieți sunt atrași doar de aspect, nu de caracter
Vor una de casa care sa fie și vedeta p*n*o, niște nenorociți

| Goddessss explică (pentru SilentRain):

Exact, aia zic din ce vad, majoritatea asa sunt. punct.
nu toți, repet, majoritatea.
ii un lucru real

| SilentRain a răspuns (pentru Goddessss):

Majoritatea sunt niște...mă abțin să zic laughing
Dar nu-i putem bagă pe toți în aceiași oala, am cunoscut și băieți... pardon bărbați care isi merită tot respectul

| DoarBogdan a răspuns (pentru SilentRain):

Wa, wa, wa... de unde aceasta pornire?
Sigur, daca intalneai persoana potrivita, nu mai spuneai asta ^_^

| SilentRain a răspuns (pentru DoarBogdan):

Aveam o părere proasta și înainte, doar mi-s-a confirmat ce credeam
Slabe șanse să existe "persoana potrivită" mai ales când majoritatea băieților sunt la fel de nenorociții

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru SilentRain):

Nu trebuie să îți pierzi speranța.Tu ști foarte bine cum vrei să fie și ce ai accepta de la el.Fie că va fi, fie că nu să întâlnești bărbatul care să te prețuiască și iubească așa cum toate meritați, tu să nu te mai lași păcălită.Cu fiecare nenorocit care vă trădează, scad șansele acelora care doresc cu adevărat o căsnicie.Deși am mai spus-o o s-o mai spun, dacă tu ca bărbat ai remarcat la ea ceva ce nu ți-a plăcut, treci mai departe, nu te folosii de ea.Nu ai nici un drept să le acuzi pe ele că sunt așa și pe dincolo când pe tine atâta te-a dus mintea de ai ales-o pe ea.

| RAY a răspuns (pentru Goddessss):

Si voi cu vrăjeala sufletul contează cum e?

| RAY a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Unele au niște pretenții incredibile apoi se plâng

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru RAY):

Au tot dreptul să aibă pretenții.Ce tu vrei să spui că nu ai? Tu când vezi în magazin ceva ce îți place,însă nu ai bani să poți să cumperi,ce faci? Păi poți să muncești și să continui să strângi bani, să fi și mai ambițios și să visezi că într-o bună zi vei obține acel lucru, sau poți să te obișnuiești cu gândul că niciodată nu o să fi capabil să deții acel lucru, sau mai poți să înjuri, să te plângi că este prea scump și să devi invidios și să ai ură față de aceia care și-au permis și care își permit să achiziționeze acel lucru.Tot la fel este și cu o femeie, trebuie întâi să deții tu acele calități, abilități, aspecte pe care le dorești să le găsești la ea.Altfel trebuie să te mulțumești cu faptul că vei rămâne singur.

| RAY a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Eu am spus ca e normal ca ambii sa aibă pretenții

| Mayhem666 a răspuns:

Prin naturale, ei se refera la orice altceva in afara de naturale.

| Dismally a răspuns:

Barbatii ar vrea o femeie naturala dar care arata ca alea "tunate" big grin

| RAY a răspuns (pentru Dismally):

Asta depinzând de aspectul tău fizic, și eu as vrea una frumoasa doar o pot avea doar dacă am bani, iubirea nu poate apărea nici ea dacă nu te atrage fizic

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Valabil și la bărbați cât și la femei.Fiecare din noi are în mintea lui stabilit foarte clar ce va accepta sau nu de la un viitor partener sau viitoare parteneră. Fiecare din noi are propriile vise, dorințe, cerințe referitoare la orice aspect al lui/ei.Garantat undeva în lume cineva se potrivește cu așteptările tale, cu scopul tău în viață. Fiecare după ce umblă de aceea va găsi.Eu o prefer pe cea fără make up și restul la fel să fie natural.
https://images.app.goo.gl/dzcLbGvtSgHvUNRF7
Dacă doriți să aveți parte de fericire, explorați și supuneți la încercare mintea nu trupul lui/ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sunt Ipocriți și se ia după alții ca în turma.
Spun asa ca să par ei ok în ochii lumii, ei de fapt sunt atrași doar de etichete, de exterior nu-și de caracterul unui om. Aspectul fizic primează, minciuna, ipocrizia și falsitatea sunt niște "calități" pe care ii definesc pe aceste persoane superficiale, lipsite de bunul simt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea sunt ipocriti. Le place naturalețea in teorie că îi face să pară mai interesanți.

| Goddessss explică:

Tu ce zici?
da si tu un răspuns

| dragodana a răspuns:

Salut!
Pentru ca sunt superficiali si o poza face cat o mie de cuvinte.

| Drimmero a răspuns (pentru dragodana):

O poza face cat 100 de cuvinte pentru toata lumea, nu doar pentru barbati...incercati sa nu-i mai 'demonizati' pentru care le faceti si voi femeile

| Cheo0S a răspuns:

Le aleg pe alea cu fundul si tatele Mari ce botoxate/machiaje visezi. Asta unu la mana, doi, nu vreau o femeie care nu isi da silinta sa se machieze, pentru ca arata ca e dezinteresata de mine. Poate sa fie ea cum o fi. Apreciez machiajul pentru ca arata ca ii pasa de mine.

| Goddessss explică (pentru Cheo0S):

No bun, și alea care le au mici, ce s cu ele?

Răspuns utilizator avertizat
| vodami92 a răspuns:

Asta este! asa vor sa fie! botoxate si siliconate! dar pe mine ma ingrozeste ce isi fac! isi i-au tocmai din fund! adica din fese! si isi injecteaza in coapse! sani! buze! bleah ce scarbos trebuie sa fie! horror! groaza! soc! etc! eu in locul lor m-as gandi de nu stiu cate ori! inainte sa imi fac asa ceva! sau ma rog as prefera sa raman naturala!