| maphiotul a întrebat:

Salut.
De ce sa dau neapărat bacșiș la ospătar?
Dar la frizer?
Ce e cu aceasta obișnuință proastă?
Ce se intamplă așa grav dacă nu dau?

92 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Nu se intampla nimic grav si nu e nicio problema daca nu dai bacsis la frizer sau ospatar.

| maphiotul explică (pentru LordCristobal):

Si atunci ce se face atata caz?
Zilele trecute o ospatarița mi-a sugerat de-a dreptu' enervant ca daca platesc cu, cardul, pot trece nu știu cum bacșiș
Nici nu mai știu cum pentru ca nu m-a interesat

| LordCristobal a răspuns (pentru maphiotul):

Pai zilele trecute a fost data o lege prin care se impoziteaza bacsisul.
In opinia mea e o porcarie de lege si tot bacsisul pe care il primesc se impoziteaza.Si probabil de asta a zis.
Oricum e nepoliticos ca un ospatar sa iti zica ceva de bacsis.

| maphiotul explică (pentru LordCristobal):

Dar sincer chiar nu inteleg de ce sa dau, indiferent ca se impoziteaza sau nu
Dupa preturi nesimtite sunt in restaurante sa mai dau si bacșiș?
Nu are salariu sau imi face ceva in plus?

| DeMicUnCălător a răspuns:

Eu intodeauna las ciubuc.
Adaug un minim de 15 la sută la notă și ies din local cu frunte sus

| maphiotul explică (pentru DeMicUnCălător):

Adică?
Fă-mă să înțeleg ce legătură are cu onoarea mea?

| LordCristobal a răspuns (pentru maphiotul):

Se da bacsis la ospatar sau frizer ca cica,, asa e frumos"dar tu nu esti obligat sa dai.
Uite, in Japonia daca dai bacsis acolo japonezii considera bacsisul ca o bataie de joc si nu e ceva normal la ei, zic de tine ca esti needucat.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru maphiotul):

Eu ți-am spus cum fac eu.
Tu ești liber să procedezi în felul tău

| maphiotul explică (pentru LordCristobal):

,,asa e frumos"?
Dar dupa ce platesc 12 lei pe o bere care la market e 3 lei, o apa plata 0.5/10 lei care la market e 1, 5 lei si un ceai 10 lei care la market e 9 lei un pachet de 25 de plicuri ar mai trebuii sa dau si bacșiș 20%?

| maphiotul explică (pentru DeMicUnCălător):

Banuiesc ca si la doctori dai bacșiș?
Din curiozitate intreb

| LordCristobal a răspuns (pentru maphiotul):

Nu,chiar nu trebuie sa mai lasi bacsis.
Dar restaurantele din Romania sunt facute pentru oamenii cu bani sau turistii straini, de astea sunt preturi asa nesimtite.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru maphiotul):

Dacă e nevoie. Pentru sănătatea dau dublu

| maphiotul explică (pentru LordCristobal):

Posibil sa am si eu bani dar de ce sa-i dau aiurea unui ospatar care face fix 20 de pași cu o tavă in mână si e platit pentru asta?
Plus de asta marea majoritatea in Romania nu spun,,buna ziua,bine ati venit la noi, mai poftiți, am fost onorați ca ne-ati vizitat, cum v-a plăcut mâncarea?"
Eventual iti spune,, masa aceasta e rezervată"

| maphiotul explică (pentru DeMicUnCălător):

Eu daca as fi ospătar as spune aceste lucruri enumerate clienților
Iar daca as avea masa respectiva rezervata as pune problema in felul urmator :,, nu va suparați, aveti in plan sa petreceți mai mult timp la noi? deoarece această masă e rezervată de la ora 19:37. Va mulțumesc pentru înțelegere"

| LordCristobal a răspuns (pentru maphiotul):

La astia care se comporta frumos mai las cateodata bacsis.
Dar in situatia prezentata mai sus chiar nu merita sa lasi bacsis.

| Sophieka a răspuns:

Bacsisul / ciubucul / mita e o forma de apreciere sau lingusire pentru a determina persoana respectiva sa iti mai presteze servicii cu amabilitate si data viitoare si sa nu aibe un comportament scarbit fata de tine.

| Sophieka a răspuns:

Stiu pe cineva care tundea cu 10 lei.

Si-a pus aceasta suma modica pentru a atrage clienti si pentru a-i face sa ii dea mai multi bani, pentru ca tunsoarea e numai 10 lei si ce face doar cu 10 lei...

Odata eram acolo cand a tuns pe cineva, acesta i-a dat cei 10 lei si a plecat... A ramas in mana cu cei 10 lei si a zis in scarba : Daca e 10 lei, e 10 lei... De ce sa lase ceva, macar un 5 lei in plus.

| Sophieka a răspuns:

Dar dupa aia tot omul prost... Avea un client care era generos din fire, si lasa mult ciubuc... Tunsul era 10 lei si acesta lasa cate 40-50 lei ciubuc si apoi se plangea ca nu intelege de ce ii lasa atat de mult ciubuc.

Asa ca data urmatoare cand acesta a avut programare, l-a chemat pe iubitul ei sa fie acolo cand il tunde pe tip...L-a tuns si de atunci tipul nu mai lasat decat 10-15 lei ciubuc in plus...Si s-a pus sa spuna ca mai bine nu il chema pe iubit, ca acum nu ii mai lasa mult ciubuc.

| maphiotul explică (pentru Sophieka):

De ce sa fie scârbit de mine?
Ai fost prin alte țări?
Ai vazut vreun ospatar/barman scâtbit daca nu i dai ciubuc?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu dai neapărat. Aceasta nu este proastă. Dacă nu dai, ai o relație proastă cu el. Dacă ai fi tu în locul lui, ai înțelege. Mai nou la restaurante, bacșișurile se impozitează, a ieșit lege.

| DjSannan a răspuns:

Chestia asta cu bacsis e in toata lumea, sau aproximativ. Si mie mi se pare o prostie. Atunci hai ca si eu as dori bacsis pe langa salariul pe care il am, ma gandesc ca fiecare ar vrea acest lucru. Iar acum sa te mai si intrebe cat bacsis vrei sa daii n fine. Mie mi se pare o tampenie chestia asta cu bacsisul. Si nu numai, mai sunt la doctori. Acolo daca nu impingi ceva, atunci intelegi tu. Si acela se poate numi tot bacsis.Nu avem ce face. Sunt si eu de partea ta adica nu sunt de acord cu bacsisul.

| DjSannan a răspuns (pentru sadrian46):

Sa inteleg ca tu pe langa ceea ce castigi nu ai vrea sa iti dea si bacsis? Ca sincer nu te cred

| DjSannan a răspuns (pentru maphiotul):

Corect

| DjSannan a răspuns (pentru maphiotul):

In alte tari nu te intreaba de bacsis, sau cel putin nu ti-o spun in fata.

| DjSannan a răspuns (pentru Sophieka):

Mai mult e lingusire, nu apreciere, ca asa s-a invatat romanul. E de datoria lui sa presteze acel serviciu daca si la ales. Castiga salar pentru acea prestatie,

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru DjSannan):

Invers, să înțelegi că aș vrea, dacă aș avea una din aceste meserii. Acum mă crezi?

| CataaS a răspuns:

Am o cunoștința care a fost la târgul de Crăciun in Austria și la un restaurant, ospătarul i-a zis unde sa lase bacșișul. Nu mai știu exact si cum au aflat ca ar trebui 10% din toată consumația. Nu știu dacă tot el a zis sau scria sau cum a aflat. Și era ca un lucru obligatoriu.
Pai eu as fi curioasa ce făceau dacă nu lăsa? Doar nu te pot obliga. Și pana la urma mergi o data si a doua oară e posibil sa nu mai mergi sau dacă mergi, el chiar sa nu mai lucreze acolo. Sau la atâția turiști, cum te tine minte?

Eu personal las bacșis, dar nu las mereu o anume suma si las doar la cei care au fost chiar drăguți.

Am fost odată la o terasa pe litoral, eram 4 persoane si ne-am pus la o masa de 6 pentru ca erau mesele cam mici. Terasa era aproape goală, aveau multe mese libere, si de 6 si de 4. Și ospătarul a venit si ne-a rugat sa ne mutam la o masa de 4 ca dacă se aglomerează, nu o sa aibă unde pune pe cei care vin mai mulți.
Ne-am mutat si bineînțeles ca nu s-a aglomerat, dar la ce am comandat noi, ne-am înghesuit cam tare pe masa aia. Credeți ca am lăsat ceva bacșis? Nu, normal. Nici nu am mai mers acolo după.

| mihai69 a răspuns (pentru DjSannan):

În alte țări bacșișul nu e fiscalizat (nu trebuie trecut pe bon). De aia nu te întreabă.
La noi, de la 1 ianuarie e musai să-l adauge pe bonul fiscal și e firesc să te întrebe, că doar nu este medium să "vadă" ce sumă ai tu de gând să lași pentru bacșiș (sau nu) ca să poată emite bonul corect.
Nu trebuie să simți acea întrebare ca pe o forțare, ori mai rău - o insultă; e pur și simplu o obligație ce le revine ca urmare a aplicării noilor reglementări.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e la noi mentalitatea, nici eu nu sunt de acord dar na...Eu cand mai comand pizza cu livrare mai las 5 lei sau mai mult, ca de, daca nu lasi vine cu ea rece si poate mai si scuipa in ea, asa se intampla de obicei.

| DjSannan a răspuns (pentru mihai69):

Ca la noi la nimeni. Ca de obicei