| Bitica_Razvan_1995 a întrebat:

Salut, de curand mi-am reinstalat windows-ul si nu mai mai am CD-ul cu driverul de la placa video, daca ma poate ajuta cineva cu un link as fi recunoscator deoarece am cautat si nu prea am gasit nimic
Placa video este : Nvidia 512mb
Multumesc de intelegere

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

No conteza memoria placi, e geforce, gtx, gts, treci specificatile corecte si dai search aici=> http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us daca nu dai clik dreapta pe computer, properties, device manager, display adapters si update driver software.
Iar pentru un update automat la toate drivere, foloseste slimdirvers=>http://www.driverupdate.net/

| Bitica_Razvan_1995 explică (pentru ROB3RT89):

Mai am o mica problema, am reusit eu sa fac fac rost de driver dar, inainte de a reinstala windows-u mi se bloca PC aproape din 5 in 5 minute, iar eu credeam ca e din cauza windows-ului, dar acum dupa ce am rezolvat tot iar mi se blocheaza foarte rapid, nu stiu ce sa fac, cauze, probleme, rezolvari?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Bitica_Razvan_1995):

Cauze?
1.Instalarea unui driver necorespunzator
2.Memoria ram pe duca
3. Daca ai si placa video incorporata si instalezi Intel graphic acelerator, e normal sa mearga greu, multi utilizatori fac greseala asta.
Rezolvari
1. Daca nu esti sigur de softurile/driverele pe care le-ai instalat, reformateza si foloseste slimsdriver(softu recomandat mai sus)
2.In principiu daca instalezi windows-ul corect si driverele necesare, e imposibil sa nu mearga bine, doar daca e o cauza hardware.

| Bitica_Razvan_1995 explică (pentru ROB3RT89):

Windows-ul a fost intalat corect, m-a ajutat un prieten. Ideea e ca, doar atunci cand joc jocuri se blocheaza. daca nu intru pe ele nu am problema

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Bitica_Razvan_1995):

N-ai specificat asta de la inceput, aici tine de performante!
Daca ai un system mai slabut, evident ca se blocheaza la jocuri lansate in 2012.
Inainte sa instalezi un joc, verfica daca indeplinesti cerintele minime si apoi instaleaza-l.

| Bitica_Razvan_1995 explică (pentru ROB3RT89):

Nu aveam probleme de genu asta, mi se blocheaza GTA San Andreas SAMP... inainte, acum 2-3 ani nu aveam nici o problema cu el, de 1-2 luni a inceput sa mi se blocheze

| Bitica_Razvan_1995 explică (pentru Bitica_Razvan_1995):

Am rezolvat problema, am curatat pc de praf si nu se mai blocheaza