| anonim_4396 a întrebat:

De fiecare data cand pornesc calculatorul trebuie sa scot memoriile(RAMII) pentru ca daca nu le scot nu vine deloc semnal in monitor. Am doua sloturi si doua placute de rami. Le-am incercat si merg sloturile amandoua si ramii. Mereu imi face asa daca il sting. Ce sa fac sa mearga? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| ταξιδιώτης a răspuns:

Nu neaparat acolo e problema, undeva un contact nu e bun...verifica toate contactele de la placa de baza, hdd, sursa...

1 răspuns:
| Baton a răspuns:

Probabil a intrat praf in sloturile alea.
scoate rami su curata cu spirt sau ceva ce contine alcool si se evapora rapid.
lasa sloturile sa se usuce si apoi pui inapoi rami.in mod norma nu mai trebuie sa iti faca figuri pana data viitoare cand se pune praf in sloturi.
am avut si eu pb asta si cam asa am rezolvato.cu exceptia ca eu am facut bucati fiecare piesa a pc-ului si am curatat tot si timp ce cel putin 5 luni nu mai am treaba cu ele.