| CristiB93 a întrebat:

Salut. De multa vreme am o problema ciudata la limba. Pe marginile ei de ambele parti unde se atinge de dinti tot imi apare un fel de pielita moarta care cade apoi daca incerc sa o rup imi sangereaza si ma doare cateva zile apoi iar se vindeca dar tot cu pielita aia. Ce ar putea cauza asta si cum as putea sa o tratez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

M-ai dus cu gândul la limba geografica, dar poate fi și altă afecțiune. Mai bine mergi la medic.

| CristiB93 explică (pentru supadeceapa):

Ce e aia si de la ce?