| SpikLo a întrebat:

Deci nu mai pot mama ma streseaza la culme x( ea crede ca stie totul dar nu stie nimic iar eu daca am dreptate se enerveaza si imi spune sa tac waiting sunt.foarte incapatanat si cand imi zice sa fac ceva eu fix aia nu fac asa subt eu. Sunt cls a 8 a si o sa dau examenele la mate si romana inteleg ca trebuie sa invat dar e deja penibil era vorba ca la 2 sa ma dau jos de pe pc si sa Invat era 1:30 si incepe sa imi spuna :esti chiar nesimtit nu mai ai de gand sa invet iti iau calculatorul si telefonul m-am pus si eu la ora 12:40 la pc si am stat prea mult cica-.- ieri am invatat 3 ore si acum pana la ora 5 trebuie sa invat pentru luni si pentru marti ce naiba e duminica-.- ea ma pune sa invat acum pentru examene ce naiba ea dja cica stie ce imi da la examene ma pune sa invat chesti care inca nu am facut am 5 comentari in caiat care sigur nu mi le da la examen si mama ma pune sa le invat pe toate sa le stiu ca pe poezie straight face ce sa fac ca ma enerveaza la culme cu invatatul pe mine ma enerveaza ca, 3-4 ore pe zi imi face morala si ma ameninta ca imi ia pc-ul si telefonul si imi cumpara haine de la magazin cu blugi 15 lei tricou 5 lei si ma enerveaza toata ziua vine la mine la scoala oo data pe saptamana si nu imi place chestia asta eu sunt cuminte am note destul de bune dar ea nu e niciodata multimita nici afr nu ma lasa ca vrea sa stau sa imi invat imi vine sa imi rup parul din cap in ritmul asta nici prieteni nu o sa mai am -.- ce naiba sa fac?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La felul cum ai scris, ma mir ca ai note bune! Dar tu crezi ca iti strica sa inveti? Chiar crezi ca mama ta nu stie ce spune? Si, trebuie sa recunosc ca este o mama responsabila daca merge la scoala sa vada ce si cum, apoi te pune sa inveti. Batrinii mei spun asa: eu ca tine am fost si m-am lovit de toate, dar tu ca mine nu ai fost si pina atunci ai multe de invatat. Au mare dreptate.

| SpikLo explică:

Sa sti si tu.
E destul de greu sa scrii pe telefon atata happy