| king5151 a întrebat:

Salut, unchiul meu a murit acum 4 zile si acum 2 zile am auzit pe la 3 dimineata de 2 ori la rand ca si cum ar sterge cineva praful, iar acum ma uitam drept in pc si gen am un subwoofer langa PC si mi-a atras atentia cand se misca, e posibil sa fie vreun semn?

16 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, este o activitate paranormală, care se întămplă uneori după ce moare cineva.

| king5151 explică (pentru sadrian46):

Si e de rau sau de bine?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru king5151):

Nu e nici de rău, nici de bine. Ceea ce este important este să nu te sperii, să nu te îngrijorezi prea tare. Dacă ești credincios, poți dta să chemi sau părinții un preot să facă o skujbă de sfințire a casei. Uneori după aceasta, fenomenele încetrează.

| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa inchizi PC-ul si boxele noapte, ca sa nu mai auzi sunete si zgmote ciudate, ca nu vine nimeni din mormant sa faca semne.
Dumnzeu sa-l odihneasca pe unchiul tau si Condoleante familiei!

| king5151 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc, dumnezeu sa-l ierte

| Invictusman a răspuns (pentru sadrian46):

Mie mi s-a întâmplat.sa mi se stinga lumina și mi s-o ars toate lămpile când i-am pronunțat numele tatălui decedat.
Semănați puțin cu Benone sinulescu, sper ca nu am jignit, îmi sunteți simpatic happy respectele mele!

| Invictusman a răspuns:

Condoleanțe familiei, și mie mi o murit mama acum 3 săptămâni de la covid. O visez zilnicsad
Sa nu îți fie teama ca, cu siguranță unchiu te.o iubit... e un fel de anxietate cauzata de deces care dispare treptat, stai chill totul e ok, nu îți face griji.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Invictusman):

Această întâmplare poate fi o concidență fără să fie o legătură cauzală. Dar poate fi și invers. Eu am trecut prin așa ceva cu martori. Am scris mi se pare o nuvelă pe tema asta, o să îți trimit linkul.

| king5151 explică (pentru Invictusman):

Multumesc, condoleante si tie si familiei tale!

| Invictusman a răspuns (pentru king5151):

Mersi man.nu rămâne decât sa ii purtam în suflet mereu și sa ne amintim clipele frumoase trăite alături de ei, nu sunt morți, ei trăiesc prin noi, ne veghează și vor sa fim fericiți și sa continuam fără regrete. Take care of you.

| Invictusman a răspuns (pentru sadrian46):

Martorul pe care îl aveam era mama mea, acum nu mai am martori, dovezi! Știu, va cunosc bine ca user, știu ca sunteți metafizician, va știu unele povesti, glume, răspunsuri etc.
Acum nu mai îmi fac griji de nimic, am rămas singur, nu mai are cine sa îmi moara, poate TV UL ca, cam funcționează ca pe frâne.
Toate cele bune și multa sănătate ba doresc.

| Mirel4412 a răspuns (pentru sadrian46):

De ce speri copiii aiurea?

| LoveSleep a răspuns:

Semn sau nu, ai o menajera pe care nu trebuie s-o plătești.
Eu zic sa te bucuri.
Și sa faci niște slujbe prin care sa comunici cu el să-i spui sa facă și mâncare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Mirel4412):

De unde rezultă că l-am speriat? Eu am încercat să îl liniștesc. Sunt fenomene paranormale, poltegeist. Mai documentează-te, înainte să sari cu gura.

| Lukasssz a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa mai lasi filmele horror.

| asedfgrtu a răspuns:

Nu. E normal sa ai halucinatii de genul dupa moartea cuiva important. Doar relaxeaza-te si incearca sa treci usor peste (sa accepti situatia)