| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Salut, dragă persoană eventual anonimă.
Tu cu cine votezi? De ce?

11 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Cu mama

| GabiDumitrescu a răspuns:

Hai mai, nu s-a mai pus intrebarea asta de 20 de ori? Cu DB, pentru ca KWI e un ficus si partidul din spatele lui o ciuma ceva mai mica ca aia rosie, dar tot o ciuma - vezi noul ministru al agriculturii, de exemplu. Restul ii scoatem din ecuatie pentru ca fie nu au sanse, fie sunt sub orice critica - veorica, desigur. P.S. Mama, ce-as trage la rame la Ramonica... as da in ea ca surdu' in clopot! https://olt-alert.ro/......te-a-nato/

| Bizon95 a răspuns:

Cu Cristi Borcea, pentru ca România are nevoie de explozie demografica, și el o sa lase însărcinate 90% din femeile din România in următoarele câteva luni big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kelemen hunor
fabulos la dezbaterea de aseara

| Mosotti a răspuns:

Eu nu votez ca nu are sens, si spus de ce, pentru ca atat timp cat acest sistem politic nu se schimba, totul va fi la fel, votand nu facem decat sa schimbam grupurile de interese care finanteaza fiecare din aia pe care-i votam.
Doar schimbarea sistemului ajuta:
1 - Sa desemnam noi candidatii si nu sa ne pune ei mafiotii lor pe liste sa alegem din ei.
2 - Sa dispara banul privat din politica, pentru ca acum politicul e finanta privat, si logic cui vor servi toti? Noua? Nu, ci celor care i-a finantat, ma mir cum de lumea nu se prinde.
3 - Sa putem sa ii dam jos cand nu isi fac treaba, nu dupa 4-5 ani, si sa dea salariile inapoi alea luate degeaba pana i-am dat jos, si parnaie.

Abia atunci ne va fi bine! Si asta se face prin cerere masiva pentru schimbare de constitutie. Asta e peste tot pe glob, de aia nimeni nu se gandeste la om, si in occident pica traiu vertiginos, si in SUA, si asa mai departe.
Asta trebuie sa cerem noi oamenii, atat. Sa se iasa cu milioanele si sa ceara in forta asta.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Bizon95):

#borceastyle tongue

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Votez sa lase cainii sa isi faca nevoile unde vor.
Sau nu asta se voteaza acum? :/

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iohannis.
E de departe cea mai buna optiune.
Paleologu e un om extrem de cult, foarte bine pregatit, dar are in spate grupul de interese Udrea - Basescu, iar scopul lui la aceste alegeri este acela de a ciupi din voturile PNL si USR, nu sa castige, ca e constient ca nu are cum.
Barna nu m-a convins deloc ca e demn sa fie Presedinte, in USR se gaseau oameni mai buni decat el. In plus, fortarea ideologiilor occidentale nu ma incanta, chiar nu apreciez societatea franceza sau engleza, nu vreau ca Romania sa arate la fel.

Iohannis imbina tot ce (cred eu) are nevoie Romania: e un sustinator #FaraPenali, e un om cult, competent si serios, si mai are si spirit conservator.
Deci... votam #PentruRomaniaNormala

| minrest a răspuns:

Valoarea marginala a unui vot este 0. Adica votul unei persoane nu schimba nimic. Ma duc la vot ca sa imi fac profesiunea de credinta, pe mine m-a costat mult dreptul de vot; il voi vota pe Iohhanis, care a reusit sa salveze institutiile statului cu putine prerogative, dar multa ingeniozitate.

| StrongHeart a răspuns:

Nu am votat, nu merita niciunu nimic.