| anonim_4396 a întrebat:

Salut, dragi oameni. Ce faceti? Sunteti bine, sanatosi? Cum va merge cu scoala, liceul, facultatea, serviciul? Sunteti fericiti? Iubiti? Sunteti iubiti? Planuiti ceva? Credeti in ceva? In cineva? Sunteti multumiti de situatia familiala, materiala, sociala? Doriti ceva? Faceti ceva pentru altii? Ce idealuri impartasiti? Ce principii aveti? Dupa ce va ghidati in viata? Sunteti adept/a al/a inteligentei emotionale sau rationale? De ce faceti un anumit lucru? Pentru ce? Pentru cine? Sperati? Va rugati? Zambiti? Plangeti? Aveti animale, copii, iubiti, iubite, soti, sotii, parinti, frati, surori, bunici? Va satisface Romania? Care sunt scopurile voastre? Cititi? Calatoriti?

Haideti, impartasiti-ne viata, sper eu frumoasa, pe care o aveti.

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut si tie amice.
Hai sa iti raspund pe rand laughing
1) Destul de bine...o duc bine! happy
2) Ii multumesc lui Dumnezeu ca da, sunt sanatos.
3) Imi mergea bine cand ma duceam...acum ca stau acasa pana gasesc ceva de munca laughing
4) Pot spune ca da, desi nu ar fi chiar un "da" increzator.
5) Sa devin actor happy
6) Nu chiar...adica avand in vedere ca locuiesc singur de ceva timp nu e chiar ok.
7) Ce as putea sa doresc? momentan am ce imi trebuie.
8) Atata timp ca pot da, o fac cu placere!
9) Principiul meu e sa gandesc in fiecare zi pozitiv happy
10) Motivarea...
11) Nu.
12) Momentan fac doar pentru mine. Nu prea imi pasa de restul.
13) Nu sunt eu un om asa credincios dar am frica de Dumnezeu...si pot sa zic ca din cand in cand mai trec pe la biserica.
14) Incerc sa zambesc mereu big grin indiferent de stare big grin
15) Am un catelus love struck
16) Am iubita love struck
17) Nu, nu prea. Am de gand ca pe viitor sa plec din tara.
18) Scopul meu e sa devin actor happy
19) Citesc cand am timp.
20) Nu prea calatoresc...

Dar tu?
Sunt curios sa aflu si eu lucrurii despre tine cum si tu ai aflat despre mine happy

| OoBunnyoO a răspuns:

De regula nu imi place sa impartasesc lucruri despre mine, dar azi m-ai prins intr-o faza ciudata si ma intriga intrebarile tale.
1. Da sunt bine si sanatoasa, in mare parte.
2. Bine.
3. Sunt fericita.
4. Si iubita.
5. Am foarte multe planuri. Sa termin a doua facultate (pe care am inceput-o recent), sa invat o noua limba, sa imi gasesc de munca in domeniul dorit, sa fac masterul si cursuri postuniversitare. Agenda mea este plina pana la 40 de ani. Sper numai sa fiu sanatoasa si am norocul de a intampina oportunitatile cuvenite pentru a putea indeplini toate lucrurile pe care le am pe lista.
6. Sunt deista. Am o religie oarecum personala.
7. Toate merg bine si sper ca asa va fi si in continuare.
8. Momentan nu doresc nimic, decat sa reusesc ce mi-am propus (vezi mai sus lista).
9. Da, atat timp cat am posibilitatea.
10. Nu cred in idealuri.
11. Multe, mult prea multe pentru a le putea insira aici.
12. La sfarsitul fiecarei zile imi amintesc sa fiu recunoscatoare pentru tot ceea ce am avut parte. De asemenea, aproape zilnic imi dedic putin timp introspectiei. Consider ca introspectia si reflectia, facute cum trebuie, stau la baza acceptarii de sine, a lipsei de prejudecati fata de altii si in final a fericirii. In momentul in care realizam si acceptam cat de diferiti si totusi cat de asemanatori suntem comparativ cu restul oamenilor incepem sa vedem totul dintr-o alta perspectiva. Si ma refer la cuvantul "a accepta" in adevaratul sens al cuvantului, nu in sensul "de a fi constient de ceva anume", pentru ca exista o diferenta intre cele doua. Oricum, pentru mine asta a functionat.
13. Sunt adepta echilibrului. In viata ai nevoie cate putin din ambele.
14. Lucrurile pe care le fac le fac pentru mine si pentru cei la care tin.
15. Da. Speranta este esenta vietii.
16. Ma rog, insa intr-un mod personal si destul de diferit fata de restul.
17. Zambesc cat pot de mult.
18. Plang destul de rar.
19. N-am copii, n-am animale (desi sunt in cautare), am iubit, parinti si o bunica.
20. Momentan nu locuiesc in tara.
21. Scopurile le-am mentionat mai sus, insa nu vreau sa detaliez mai mult.
22. Citesc cel putin o jumatate de ora pe zi.
23. Calatoresc atunci cand am timp. Imi place sa cunosc oameni cat mai diferiti.

| SweetMinion a răspuns:

1.O duc bine, obosita, dar o duc bine
2.Inca ma recuperez dupa o raceala, partial sanatoasa deci
3.Imi merge nine la liceul, extremel de multe ore unde FAC eu liceul dar in rest merge bine treaba
4.100℅ fericita.
5-6. Da, si Inca cata iubire
7.da,sa invat cat mai bine
8.cred in mine
9.de situatia familiala nu prea, situatia materials e chiar pres buna, cea sociala asa-si-asa
10.imi doresc sa ajung in top 10, lista cu cele mai bune note
11.incerc sa fac ceva pentru eu, atat cat pot
12.principiul meu este : nu conteaza cat de greu imi va fi, mereu voi purta un zambet, fie el trist sau nu
13.inteligentei emotionale
14.deoarece trebuie facut, il fac pentru mine
15.nu
16.da,zambesc,uneori prea mult big grin
17.o pisica,nu,da, nu, da, un frate mai mare, da
18.nu,nu prea, de aceea nici nu fac liceul in Tara
19.scopul meu? sa il fac pe tata mandru de mine
20.da,citesc extremen de mult, sunt acel gen de persoana care nu se poate oprii din citit pana nu termina cartea
21. obisnuiam sa calatoresc destul de mult,insa de cand am inceput liceul aici, in Coreea, nu prea mai am timp de asta, mai mult ma concentrez pe studii.
Acum ca ai aflat atatea informatii despre mine, as vrea sa stiu si eu ceva despre tine.

| FashionKitty a răspuns:

Eu eram curioasa daca erai sarcastic cumbva cu ultima fraza laughing Viata nu e cine stie ce frumoasa dar daca vezi numai partea buna e ok. Si mie imi place sa intreb oamenii daca sunt fericiti big grin Eu momentan sunt dar eu cad dintr-o extrema in alta, nimic deosebit dar lucrurile merg bine momentan. Sunt adepta a inteligentei rationale, iar principii am o gramada si sunt principii sanatoase sper. Adica realizez care dintre lucrurile pe care fac nu sunt ok dar pe unele nu vreau sa le schimb. Iar momentan sunt pe principiul "Fa-i pe ceilalti fericiti chiar daca tu nu te simti asa pentru ca asta iti va aduce fericirea" iar incercarea de a fi o persoana mai buna chiar ajuta.
Nu ma rog, dat fiind ca nu cred in Dumnezeu dar nu zic ca e un lucru rau sa-l faci atata timp cat te motiveaza dar nu sa astepti sa cada lucruri din cer.
Zambesc in fiecare zi pe cat posibil big grin si nu plang mai niciodata, poate doar la finalul unor carti laughing
Si legat de Romania pare ok mai ales acum cu alegerile ca a castigat Iohannis. Pare ca ne revenim. Mie cel mai mult mi-ar placea ca romanii sa se intoarca in tara. Adica si eu imi doresc sa calatoresc cat mai mult dar nu sa ma mut.
Totusi e interesant pentru fiecare sa aiba o privire de ansamblu asupra vietii lui si e bine sa te concentrezi pe lucruile bune. Am unele momente in care chiar realizez cat de multe sunt acestea si ma simt bine happy dar alteori viata mi se pare monotona si fara sens. Dar sunt importante si persoanele din jur pentru ca iti influenteaza starea de spirit. Adica mai nou la mine la scoala e super fain pentru ca noi colegii am ajuns foarte apropiati intre noi si chiar ne bucuram ca ne vedem in fiecare zi deci e un miracol laughing
Oricum sper ca si tu esti ok, numai bine big grin

| aXandra a răspuns:

Cam multe întrebări. Cred că aveai mai multe șanse dacă le puneai pe rând. Viața nu e așa frumoasă ca să merite împrăștiată...