| anonim_4396 a întrebat:

E cam ciudat in ultima vreme Facebook-ul asta...
Deci, am trimis ieri o cerere de prietenie cuiva (fost coleg de scoala) si intre timp i-am scris mesaj cine sunt, etc. Am primit mesaj de la Facebook in Mesaje (chat) ca,, X ţi-a acceptat cererea" dar când sa dau pe profilul lui, imi apare,, Cererea de prietenie a fost trimisa" ca si cum inca nu mi-a dat accept. Acum eu ce sa mai inteleg : a vazut cererea, mesajul, mi-a dat accept sau inca nu a intrat pe Facebook, nu mi-a dat accept? Si daca mi-ar fi citit mesajul, mi-ar fi aparut mesajul a fost citit la ora respectiva, nu?
Ciudat!

O zi buna sa aveti!

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu mi se pare a fi ciudat. A văzut mesajul tău.
A fost de acord să-l primească, deci prin acceptul dat, acum, puteți comunica.
Faptul că nu apare ora când a fost citit, asta nu e obligatoriu.
Poate are instalată o aplicație, care nu permite această vizualizare.
Deocamdată, nu a dat accept cererii de prietenie, pe care i-ai trimis-o. Acceptarea unei "cereri de mesaje" nu e același lucru cu "acceptarea unei prietenii". Sunt două lucruri total diferite...
Încă, nu a dorit să aprobe cererea ta de prietenie. Se mai gândește...

| deeeaqq a răspuns:

Nu e nimic ciudat, dmn

Probabil că mesajul tău a intrat în "cereri de mesaje", iar el ți-a acceptat.
Cv gen * http://imgur.com/sjDBKCx *. Știu că e din 2015, ayaye

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daca primesti mesaj de la o persoana cu care nu esti prieten trebuie sa apesi pe un buton "Accept" ca sa poti citi mesajul integral si ca sa poti primi ulterior mesaje de la acea persoana. Deci ti-a citit mesajul, accepta mesaje de la tine dar deocamdata nu ti-a acceptat cererea de prietenie.

| ForME a răspuns:

Nu e nimic in nergeula cu facebook-ul...multi oameni accept in felul asta...si daca ti-ar fi citit mesajul dati-ar fi aparut. Funda?; x

| anonim_4396 explică (pentru ForME):

,,multi oameni accept in felul asta" interesant mod de a accepta, nu stiam ca poti da accept unei cereri, derutandu-l pe celalalt.