| Ioanel a întrebat:

Salut,e normal sa fii judecat daca ai pus un video pe grup cu un caine care e aruncat de pe geam cu pretexte "esti sadic,te bucuri la asa ceva" sau "sa-i fac asa si lui bunica-ta,iti convine?". Nu stiu, initial credeam ca e funny video-ul pentru ca am crezut ca era distanta de la parter dar era mai mult si nu, nu ma distrez la suferinta animalelor. Dupa m-am simtit si eu trist cand am vazut vide-ul, dar ei tot continuau exagerand. EU sunt de vina sau exagereaza ei?
P.S: Sunt niste colegi de scoala.

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai nu prea este nimic amuzant la un animal aruncat pe geam sincer.
Ca mai vezi o pisica ce cade din cauza ca nu si-a "calculat unghiul ", sau un caine ce sare peste ceva si cade mai e cum e ca nu il chinuie nimeni e din joaca lui, din fericire sau agitatie.Dar cand un om ce se presupune ca gandeste arunca, loveste etc un animal stiind ca poate sa ii provoace durere e bolnav...

| Hammurabi a răspuns:

Ce poate să fie funny când un animal e chinuit?
N-ai nevoie de răspunsurile altora. Gândeşte cu capul tău.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

"Ce poate să fie funny când un animal e chinuit?"
Teoretic, totul.La fel ca si la un om chinuit.Hai ca nici tu nu-ți poți reprima mereu zâmbetul in situații de genul, nu? thinking

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer, mie nu mi se pare.
Sunt o grămadă de situații haioase și cu câini și cu pisici, dar când deja animalul suferă că un diliu îl aruncă pe fereastră, nu mi se mai pare nimic funny.
Da, era super funny dacă se arunca el pe fereastră. laughing

| Lioana a răspuns:

De ce nu stergi video-ul in acest caz?
Nu ai ce face cu gura lumii. Ca e normal, ca nu e, cand postezi ceva intri in gura lumii. Ei judeca, apreciaza sau ignora dupa cum au ei chef.
Fii mai atent cu postarile pe viitor.

| Emma30555 a răspuns:

E normala reactia colegilor la astfel de imagini. Oamenii sunt empatici si daca au o gandire sanatoasa asa vor reactiona. Poti sa spui acolo un comentariu cum ai spus si aici ca nu ti ai dat seama ce e in video si apoi sa il stergi