| anonim_4396 a întrebat:

Salut,este cineva care a terminat facultatea de limbi straine? Credeti ca ma ajuta?
Eu imi doresc sa invat Araba sau germana

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Sincer nu ma interesează ce o sa spună ceilalți, dar eu nu as vrea sa am de-a face cu arabii. In plus e foarte grea limba aia.
Și germana e grea dar ai mai multe posibilități.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Orice lucru in care pui pasiune, timp si rabdare ajuta.
Araba si germana sunt foarte bune. Cu cat mai exotic cu atat mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu arabă te ia Hellvig

| anonimaalee29 a răspuns:

Daca inveti germana ai putea sa pleci in Germania, insa nu iti trebuie neaparat facultate, mult timp cu dictionarul in mana si un profesor sunt de folos.