| AlexChrisNow a întrebat:

Este posibil ca atunci cand faci un cont fals (cu pozele unei persoane) sa nu stearga Facebook-ul acel cont deoarece are toate datele (inclusiv numele profilului) schimbate?
PS: Cineva mi-a facut un profil fals cu toate pozele mele, dar nu il pot sterge, pentru ca are toate datele schimbate. straight face

5 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Raportează-l.Dă-i Block.

| AlexChrisNow explică (pentru FataCuChitaraMunților):

I-am dat report, insa Facebook mi-a trimis mesaj ca e totul in regula cu acel cont. Si eu cred ca e din cauza ca are totul schimbat la cont, doar pozele sunt comune cu contul meu.

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru AlexChrisNow):

Ai încercat să vorbeşti cu persoana în cauză, să vezi de ce face asta?

| AlexChrisNow explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Da, i-am scris mesaje, le vedea, dar nu îmi răspundea. straight face

| Felys a răspuns:

Iti cere cineva cnp-ul cand faci contul,este gratuit si nu te controleaza nimeni ale cui poze le pui pe cont, nu ai ce face, persoana in cauza vrea sa iti faca rau, tot ce poti face este sa le scrii celor care administreaza facebookul dar nu stiu daca vei putea rezolva ceva, pe viitor nu mai supara lumea