| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu știu sincer ce sa cred. Am dat teza la mate și m-am descurcat chiar foarte bine însă azi am aflat de la profesor ca am luat 7. Nu aveam cum sa iau 7 din moment ce știu ca le-am facut bine.
Eu detest matematica cateodata și în general dar m-am descurcat la teza asta bine. Normal ca atunci când i-am zis mamei mele cât am luat o inceput sa zică : proasta, ca nu is deșteaptă și nu știu ce.
Cea mai mica nota de pana acum a fost 8 la mine. La celalalte materii sunt bună, numai la mate nu sunt așa de. de priceputa.
Este vreo șansă să fi glumit cu mine? Eu știu ca 7 nu aveam cu sa iau.
Notele la mate pe care le am sunt : 10, 9, 9 și cu 7-ele ăsta la teza nu știu ce fac. Nici măcar nu știu dacă e adevărat ce spune.

Nu mă deranjează așa de mult nota, mă dezamăgește pentru ca știam ca am făcut mai mult. Eu nu fac meditații dar din semestrul al doilea mă duc.

Aha, și câte mi-a povestit profesorul de biologie ca nu contează notele și ca el nu a fost chiar cel mai bun la materii și ca 7 i s-a părut nota mare laughing Chiar m-a făcut sa mă simt mai bine.

Am mai dat încă 2 teste la mate pe lângă teza și va dați seama ca mă "omoară".

Am dat și teza la romana laughing

Mi-am dat seama ca atunci când te gândești ca ai făcut bine iei nota mai mica dar, atunci când știi ca nu te-ai descurcat prea bine iei nota mare.

Edit: și sa mai vedeți ca maicamea îmi mai și spune ca cica pe timp ce stăteam lângă o colega (ea o luat 8) copiam pe rupte, ca cica am luat note mă mari pe meritul ei.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E acum se mai intampla si de astea, nu e ceva tragic, cu lb romana cum stai?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

E ok la romana : 10, 10, 9, 9 pana acum. La teza nu știu

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow, poti deveni profesoara de lb romana

| dannyel86 a răspuns:

Daca ai nelamuriri, e dreptul tau sa rogi profesorul sa-ti arate teza.
Asta nu inseamna automat ca nota nu e corecta, dar e necesar sa stii unde ai gresit si cum s-a corectat lucrarea. happy
Vorbeste cu profesorul si lamureste situatia.

| RainmakerX a răspuns:

Poate a uitat sa-ti dea punctul din oficiu sau a uitat sa puncteze anumite exercitii... se mai intampla.

| TanteMarianne a răspuns:

Vorbeste cu profu sa-ti arate teza, clarificati lucrurile si gata.
doi la mana nu ai primit-o inca.stai sa vezi nota. posibil sa fii luat un 8 sau chiar mai mult si sa fi glumit cu tine(cum ai precizat) sau mai e o varianta sa fi luat mai putin de 7, iar profu ti-a facut alta gluma. deci ai rabdare pana cand iti primesti teza.
doi la mana daca ai avut 10 9 9 si un 7 ti-ar iesi: 8, 75 deci in final un 8 sau poate chiar un 9.
in privinta cu maicata nu stiu ce sa zic.