| TanyaTania334 a întrebat:

Eu sunt din fire mai emotiva, iar la o proba de bac am modificat o litera fara sa mi dau seama ca se va considera semn..am mai gresit pe foaia de examen si am taiat cu o linie orizontala. Oare se poate considera semn?

Răspuns Câştigător
| AllyAlexandra20 a răspuns:

Atâta timp cât ai respectat regula cu "o singură linie verticală", nu cred că o să ai probleme big grin Sunt mulți care șterg și corectează într-o mulțime de locuri pe foaia de examen, uneori chiar din cauza emoțiilor, și nu li se anulează lucrările.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papa, la anul în toamnă mai dai.

| anamaria82726 a răspuns:

Nu cred ca vor spune ca e semn doar din atata chestie. Eu la Evaluare am sters si am corectat cu picul care era de alta culoare(mai inchisa). Am stat stresata mult timp si nu s-a intamplat nimic. Oricum acum nu ai ce sa faci...nu te mai gandi la asta, vei afla. Desi nu cred ca se va considera semn, zic sa stai calma. Succes cu notele

| FruttiFresh300 a răspuns:

Gândește-te asa: e mai rău să te gândești ca-ți anulează lucrarea sau că practic vei apărea absent la una din probe, deși ai fost, dar ți-ai scris NUMELE GREȘIT, adică în loc de nume cineva a scris numele liceului de unde provine. Nu știi dacă să razi de asta sau sa plângi de cât de prosti sunt unii. Depinde de corectori, unii sunt mai înțelegători alții taie în carne vie și scriu ANULAT.