| PleşaMihai21 a întrebat:

Salut! Îmi amintesc ca, înainte, in mall Băneasa erau și melodii in limba română, gen Delia, Andra. Acum nu mai aud decât in limbi străine. De ce oare? O fi pandemia de vina?
Sper ca nu am greșit categoria

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Popor neam de maimute. Imitam tot ce-i strain. Nu ne place ce-i al nostru. Manele din orient, muzica zgomotoasa din occident. Macar daca ar avea gusturi si la alea. Se cunoaste ca nu se fac ore de muzica adevarata in scoala. Faci matematica si fizica la nivel de facultate (in liceu) si nu se face cultura generala in scoala primara si gimnaziu. Alta data se numea scoala generala si asa ar fi trebuit sa fie. In liceu ar trebui sa fie tot cultura generala si specialitatile ar trebui lasate pentru liceele industriale, vocationale sau scolile profesionale. Vai si amar!

| Mirel4412 a răspuns (pentru Salontanul):

Si melodiile dim afar sunt foarte bune. Hai sa nu luam rap si rock, sa luam michael jackson, transmite un mesaj bun, ce are?

| Salontanul a răspuns (pentru Mirel4412):

Eu am specificat clar ca vorbesc despre muzica zgomotoasa, muzica ce nu are decat ritmul "danga, danga" si atat. Nu vorbesc de muzica buna cu milioane de admiratori.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Este muzica in mall?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este unul care pune muzica și așa a ales el.

| lpavel a răspuns:

N-are treaba cu pandemia ci cu cel care pune muzica, pur si simplu nu ii place muzica romaneasca! E un fascist anti roman...

| Werrich a răspuns:

Am făcut practica la magazin de haine și mi-a spus ca muzica este aleasa pentru a induce clienților o pofta de a cumpăra produse.

| Vântulalb a răspuns:

O fi de vina cine se ocupa de ambient. Gusturi personale. Ce sa aiba cu pandemia? Daca era invers, te mai gandeai la drepturi de autor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah, bun. Mall Baneasa e noul meu mall preferat. laughing

Răspuns utilizator avertizat