| Alexandru250201 a întrebat:

Salut, imi poate explica si mie mai detaliat ce se intampla acum in Israel? Dau funda

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Toara nebunia din Israel, se produce pe fond religios, fiind indus si ''inflamat'' de actiunile provocatoare ale habotnicilor ultra religiosi atat israelieni cat si/mai ales palestinieni. Religia ucide, concret.

| Alexandru250201 explică (pentru corbulalbrosu):

Da Palestina eu stiu ca e o regine din Israel, sau cam asa ceva, nu au cum sa se bata Israel cu Israel laughing)

| Mosotti a răspuns:

Israleul le-a furat pamanturile din israel la arabi, si a si pus tancurile pe ei in 1950 cam asa, dupa aia arabii au zis, stai ba frate ca noi traim de sute de ani pe pamanturile alea, nici macar despagubiri nu ne dai, pui si tancurile pe noi.

Cu alte cuvine Isralel a facut ce a facut Hitler, sa fie arieni, israel doar pentru evrei.
Dupa ce i-a f evreii pe arabi, arabii isi iau revansa, ei au inceput acum bubuiala.

Cam asta se intampla.

| SilentRain a răspuns:

Se bat că idioți pentru un Dumnezeu care nici nu exista și-o mana de pământ