| BuGsstormbunny a întrebat:

Salut. In 2021 se va alege ce ora va avea fiecare tara, de vara sau de iarna. Daca România alege ora de iarna, va schimba ceasul si acum in martie si in octombrie? Ce credeți ca va alege?

4 răspunsuri:
| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Daca ramane ora de iarna in martie nu mai schimbi nimic, ramai cu ora asta de rahat unde la 4 se intuneca.
Sper sa aleaga ora de vara.

| suntserios a răspuns (pentru Anonimmaaa888890):

Pai cum? Acum suntem pe ora de iarna si se intuneca la 6 happy

| BuGsstormbunny explică (pentru Anonimmaaa888890):

Dacă rămâne ora de iarna, ultima achnee se va face la sfârșitul lunii octombrie. Deci, daca se schimba acum in martie si se schimba si in octombrie, atunci ramanem pe iarna. Daca se schimba in martie pentru ultima data, rămânem pe vara.

| Anonimmaaa888890 a răspuns (pentru suntserios):

In decembrie se intuneca la 16:30 cam asa.