| morfeo a întrebat:

In biblie exista vreun inger care si-a taiat singur aripile?

Răspuns Câştigător
| ShaOfHatred a răspuns:

Well, în Biblie nu spune clar că îngerii au aripi. Îngerii în Biblie arată mult mai... Oribil... Decât îți imaginezi.
Dar dacă o luăm metaforic, Lucifer și-a tăiat metaforic aripile

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

In acest caz, doar metaforic.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu. Si iti reamintesc ca ingerii sunt fiinte spirituale fara trup. Ce sa-si taie daca nici nu au un trup?

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Dar îngerii au aripi? Îngerii care l-au vizitat pe Avraam erau fara aripi.

| Yrem3119 a răspuns:

Te uiti la Lucifer? laughing

| morfeo explică (pentru Yrem3119):

M-am uitat aseara la un film, Legion ii spune, si acolo sfantu Mihail isi taiase aripile. Am crezut ca e inspirat din biblie dar aparent nu

| Yrem3119 a răspuns (pentru morfeo):

Eu am vazut asta in Lucifer, si-a taiat aripile de inger. Ma rog laughing